Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Dům se sloupy z Douglasky

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Dům se sloupy z Douglasky

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Jednoduchý přízemní rodinný dům, se sloupy z Douglasky tisolisté, s půdorysem ve tvaru L, zastřešený pultovou střechou s přesahy. Rodinný dům je mírně zapuštěn v terénu a jeho vstup je zvýrazněn červenými vstupními dveřmi. Snížení terénu je řešeno gabionovými stěnami. Na střeše s kačírkovým povrchem jsou umístěny fotovoltaické panely. Horizontální pás oken je zvýrazněn změnou obkladu fasády. Mezi okny je cedrový šindel. Dřevěný obklad domu je navržen z modřínu, bez nátěru – barva dřeva se bude měnit podle expozice a světové strany. 

Realizační skupina

Architekt

Ing. Irena Truhlářová/ARCHCON atelier, s.r.o.

Projektant

Ing. Irena Truhlářová, Ing. Martin Jirsa/ARCHCON atelier, s.r.o.

Umístění stavby

Středočeský kraj

Typ konstrukce

Obvodové konstrukce tvoří DEKPANEL. Izolace v předstěně – dřevovlákno. V exteriéru dřevovlákno, provětrávaná fasáda, dřevěný obklad. Střešní konstrukce - STEICO joist s foukanou celulózou, větraná mezera, folie, kačírek, v podhledu dřevovlákno, záklop cedrové palubky/SDK.

Zastavěná plocha

175,60 m2

Užitná plocha

117,58 m2

Počet podlaží

1

Součinitel prostupu tepla

0,187 W/m2K

Energetické zařazení budovy

B

Doplňující informace o stavbě

Terasa propojuje obytné místnosti orientované k severu. Průhled je od východu přes terasu až do obývacího pokoje. Obývací pokoj je propojen se zahradou prosklenou stěnou. Na podlaze v interiéru jsou na podlaze dubová prkna, na stropě cedrové palubky. Směrem na sever do zeleně je celá stěna prosklená. Otevřenosti prostoru přispívá i propojení s halou, ze které se vstupuje do ložnic, koupelny a WC. Ve vstupní hale je na zemi použita dlažba s retro motivem. U skleněné stěny je umístěn krb s betonovou stěrkou. Kuchyně a její pracovní plocha je prosvětlena rohovým posuvným oknem. V koupelně je použita velkoformátová dlažba a stěrka na stěnách ve stejném šedém tónu. Jednoduchý bílý obklad v kontrastu s nábytkem z olivového dřeva. V interiéru jsou dvě ložnice – severní, propojená se zelení v exteriéru a jižní se šikmým podhledem.

Zajímavost o stavbě

Dům stavíme na magickém místě – u březového hájku. Sloupy nesoucí přesah střechy jsou mohutné a vytvářejí dojem stability. Na největší sloup u terasy bude použita douglaska, která rostla na pozemku. Obývací pokoj se nachází v místě, kde dříve bylo ohniště. Dům se nese ve znamení dřeva – cedrové obklady na stropech, v koupelně olivové dřevo, sluneční neboli březový pokoj, dubová prkna na podlaze, fasáda z modřínu,...

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

ARCHCON atelier, s.r.o.

Sídlo společnosti / Bydliště

Praha 6

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Irena Truhlářová

Telefon

+420 776 725 259

E-mail

irena.truhlarova@archcon.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Specializujeme se zejména na architektonické a projektové služby v oboru pasivních a nízkoenergetických dřevostaveb pro bydlení a občanskou vybavenost. Samozřejmostí je hledání ideálního výrazu domu a přiblížení architektonického řešení pomocí konzultací nad vizualizacemi. Využíváme přímé spojení s realizací. Považujeme to za výhodu. Usilujeme o ekologickou architekturu, proto mezi naše oblíbené materiály patří dřevo, moderní výrobky na jeho bázi a přírodní tepelné izolace. Tomuto oboru věříme. 

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací