Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

Casa Miguel

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Casa Miguel

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Dům je navržen tak, abychom maximálně využili propojení se zelení a sluneční zisky. Proto dům umisťujeme v severním rohu pozemku. Hlavní okna obytných místností budou na JV. V západním rohu pozemku bude umístěn vjezd na pozemek a zpevněná plocha pro parkování. Dům navrhujeme jako jednoduchou hmotu - dvoupodlažní „kostku“ v přízemí rozšířenou ve dvou směrech. Výsledný půdorys domu do tvaru L umožňuje vytvořit klidné venkovní posezení i v poněkud stísněné městské zástavbě. Výškové odstupňování hmoty domu bude v patře využito pro venkovní terasu s výhledem do zahrady a do zeleně přírodního parku.

Realizační skupina

Architekt

Ing. Irena Truhlářová/ARCHCON atelier, s.r.o.

Projektant

Ing. Irena Truhlářová, Ing. Tom Bareš/ARCHCON atelier, s.r.o.

Umístění stavby

Praha

Typ konstrukce

Obvodové konstrukce tvoří DEKPANEL. Izolace v předstěně-dřevovlákno. V exteriéru dřevovlákno, provětrávaná fasáda, dřevěný obklad. Stropní KVH konstrukce. Záklop EPS ve spádu, folie, kačírek, v podhledech dřevovláknitá izolace, záklop biodeska/SDK. Pohledové KVH, těžká plovoucí podlaha s betonovou mazaninou.

Zastavěná plocha

162,61 m2

Užitná plocha

168,6 m2

Počet podlaží

2

Součinitel prostupu tepla

0,165 W/m2K

Energetické zařazení budovy

B

Doplňující informace o stavbě

Pohledová konstrukce stropů v obytném prostoru a kuchyni. Nad sedačkou střešní okno pro noční pozorování hvězd. V horním patře umístěn relaxační koutek pro cvičení jógy.

Zajímavost o stavbě

Nízkoenergetický rodinný dům s minimalistickým interiérem s prvky dřeva. Použité materiály jsou zvoleny co nejvíce přírodní a ekologicky šetrné.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

ARCHCON atelier, s.r.o.

Sídlo společnosti / Bydliště

Praha 6

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Irena Truhlářová

Telefon

+420 776 725 259

E-mail

irena.truhlarova@archcon.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Specializujeme se zejména na architektonické a projektové služby v oboru pasivních a nízkoenergetických dřevostaveb pro bydlení a občanskou vybavenost. Samozřejmostí je hledání ideálního výrazu domu a přiblížení architektonického řešení pomocí konzultací nad vizualizacemi. S výhodou využíváme přímé spojení s realizací. Usilujeme o ekologickou architekturu, proto mezi naše oblíbené materiály patří dřevo, moderní výrobky na jeho bázi a přírodní tepelné izolace. Tomuto oboru věříme. 

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací