Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

9.

PAVEL 76 typový dům PURLIVE

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

PAVEL 76 typový dům PURLIVE

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Typový rodinný dům PAVEL 76 je bungalov na půdorysu čtverce a má stanovou střechu. Na 90,3 zastavěné plochy najdete 75,8 plochy užitné, dispozičně rozdělených na 3+kk. Obývací pokoj dřevostavby je propojený s kuchyní a jídelním koutem a umožňuje příjemné setkávání celé rodiny a tvoří tak centrum denní části. Dva prostorné pokoje jsou odděleny chodbou a předsíní tak, aby nabídly komfortní klidovou zónu. Zajímavostí je centrálně umístěný krb, který kromě vytvoření příjemné atmosféry dokáže výrazně snížit náklady na vytápění.

Inovativní řešení

Certifikovaný, univerzální a požárně vysoce odolný variabilní stavební systém je určen především pro oblast nízkoenergetické, pasivní a v budoucnu i tzv. nulové výstavby. Stavební dílce až do formátu 8 m x 3 m, jsou vyráběny jako sendvičová konstrukce na míru konkrétnímu projektu. Jedinečnost stavebního systému PURLIVE spočívá v použitém izolačním materiálu – polyuretanové pěně (PUR). Ve výrobních halách jsou za ideálních podmínek a za přísné kontroly vyráběny veškeré konstrukce. Nejdříve je vyroben přesný nosný rám z kvalitních KVH hranolů, který je opláštěný štěpkocementovou deskou. Ten je následně v lisu vylit dvousložkovou polyuretanovou pěnou, která po expanzi vytvoří z konstrukce monolitický celek. Hotové prefabrikované konstrukční díly jsou dodány na stavbu, kde jsou jednoduše a rychle smontovány do podoby hrubé stavby. Rozvody jsou vedeny v instalační předstěně, zvenku navazuje libovolný fasádní systém. Tvrdá izolace z PUR pěny zaručuje tvarovou stálost a vynikající izolační vlastnosti.

Typ dřevostavby

panelová (sendvičová) konstrukce

Zastavěná plocha

90,3 m2

Užitná plocha

75,8 m2

Počet podlaží

1

Součinitel prostupu tepla

0,161 W/m2K

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

PURLIVE, spol. s r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Zlín

Kontaktní osoba pro veřejnost

Pavel Richter 601 370 944; Ing. Petr Ambrož 733 699 993

E-mail

info@purlive.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

PURLIVE staví úsporné nízkoenergetické domy a domy s téměř nulovou spotřebou energií po celé republice. Naše stavby dosahují vynikajících parametrů díky vlastnímu certifikovanému stavebnímu systému PURLIVE, moderní přesné výrobě v halách a izolaci z PUR pěny. Naše firma má silné zázemí kvalitního a dlouhodobě působícího pracovního týmu. Jsme řádným členem ADMD.

Hlavním cílem společnosti PURLIVE byl a vždy bude spokojený zákazník, což považujeme za základní kámen úspěchu.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací