Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

8.

TOM 128 typový dům PURLIVE

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

TOM 128 typový dům PURLIVE

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Dvoupodlažní typový rodinný dům TOM 128 je navržen tak, aby maximálně využil zastavěnou plochu 100,4, ale zároveň nesnižoval nároky na pohodlné bydlení pro 4 člennou rodinu na užitkové ploše 128. Dispozice domu 5+1 je elegantně řešena společným prostorem v přízemí, který je rozdělen na kuchyňskou část, obývací pokoj s jídelním stolem a ložnici pro hosty. Majitel tohoto domu ocení garáž s technickým skladem. V prvním patře se pak nachází další ložnice a 2 dětské pokoje se společnou koupelnou a WC. Exteriér domu lze dokončit libovolným fasádním systémem nebo obkladem.

Inovativní řešení

Certifikovaný, univerzální a požárně vysoce odolný variabilní stavební systém je určen především pro oblast nízkoenergetické, pasivní a v budoucnu i tzv. nulové výstavby. Stavební dílce až do formátu 8 m x 3 m, jsou vyráběny jako sendvičová konstrukce na míru konkrétnímu projektu. Jedinečnost stavebního systému PURLIVE spočívá v použitém izolačním materiálu – polyuretanové pěně (PUR). Ve výrobních halách jsou za ideálních podmínek a za přísné kontroly vyráběny veškeré konstrukce. Nejdříve je vyroben přesný nosný rám z kvalitních KVH hranolů, který je opláštěný štěpkocementovou deskou. Ten je následně v lisu vylit dvousložkovou polyuretanovou pěnou, která po expanzi vytvoří z konstrukce monolitický celek. Hotové prefabrikované konstrukční díly jsou dodány na stavbu, kde jsou jednoduše a rychle smontovány do podoby hrubé stavby. Rozvody jsou vedeny v instalační předstěně, zvenku navazuje libovolný fasádní systém. Tvrdá izolace z PUR pěny zaručuje tvarovou stálost a vynikající izolační vlastnosti.

Typ dřevostavby

panelová (sendvičová) konstrukce

Zastavěná plocha

100,4 m2

Užitná plocha

127,8 m2

Počet podlaží

2

Součinitel prostupu tepla

0,161 W/m2K

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

PURLIVE, spol. s r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Zlín

Kontaktní osoba pro veřejnost

Pavel Richter 601 370 944; Ing. Petr Ambrož 733 699 993

E-mail

info@purlive.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

PURLIVE staví úsporné nízkoenergetické domy a domy s téměř nulovou spotřebou energií po celé republice. Naše stavby dosahují vynikajících parametrů díky vlastnímu certifikovanému stavebnímu systému PURLIVE, moderní přesné výrobě v halách a izolaci z PUR pěny. Naše firma má silné zázemí kvalitního a dlouhodobě působícího pracovního týmu. Jsme řádným členem ADMD.

Hlavním cílem společnosti PURLIVE byl a vždy bude spokojený zákazník, což považujeme za základní kámen úspěchu.


2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací