Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

11.

Mateřská školka Babice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Mateřská školka Babice

Obecný popis

Budova je založena na základových pasech z prostého betonu do nezámrzné hloubky s šířkou 60 cm a podezdívce z prolévaných betonových bloků ztraceného bednění š.40 cm. Vnitřní prostor mezi pasy a bloky bude vyplněn řádně zhutněným zásypem ze štěrkopísku. Na podezdívku a zhutněný zásyp bude položena tenká výztužná železobetonová roznášecí deska, tvořící podkladní vrstvu izolace proti zemní vlhkosti a radonu a dalším podlahovým vrstvám. Objekt je navržen jako dřevostavba, kde nosné konstrukce tvoří sendvičové stěny z dřevěných trámků lepeného profilu KVH, zaklopené sádrovláknitými požárně odolnými deskami. Ostatní nenosné vnitřní konstrukce jsou také trámkové s dvoupláštěm ukončené sádrokartonovými deskami. Obvodové stěny jsou zatepleny tepelnou izolací z minerálních vláken a expandovaného polystyrenu. Zkosení šikmých stěn bude tvořeno provětrávanou zavěšenou fasádou na roštu z příhradových sbíjených vazníků. Střešní konstrukce je tvořena příhradovými fošnovými vazníky skrytými nad sádrokartonovým podhledem a vrstvou minerální izolace. Střešní prostor s vazníky tvoří vnější provětrávanou dutinu střechy. Rámová dřevostavba s nejvyšším stupněm prefabrikace, střešní konstrukce tvořena z příhradových vazníků Celkové množství použitého dřeva v 54

Architektonický popis

Výtvarné a hmotné pojetí objektu vychází z dispozice dvou částí - herních prostorů a zázemí školky - dvou navzájem do sebe zaklíněných podélných hranolů, otočených kolem své osy proti sobě ve sklonu střechy 15° a půdorysně vzájemně posunutých. Vnější fasádu objektu tvoří zavěšené cementovláknité desky na nosném roznášecím roštu opatřené barevnou lazurou (barva černá antracit a žlutozelená), v kombinaci s kontaktním zateplovacím systémem z EPS a probarvenou fasádní omítkou (barva světle šedo-béžová/žlutozelená). Spárořez kladu obkladových desek je asymetrický. Vnitřní části teras východní fasády, obrácené do zahrady, jsou obloženy vodorovně skládanými palubkami z ušlechtilého bezúdržbového dřeva, variantně jsou provedeny taktéž kontaktním zateplovacím systémem z EPS a probarvenou fasádní omítkou. Zastřešení vstupu závětří je provedeno ze skleněné tabule z lepeného tvrzeného skla čiré barvy, zavěšené na ocelových táhlech z kulatiny, a kotvené pomocí lepených nerez terčů.

Země umístění stavby

Česká republika

Účel stavby

zařízení pro umístění dětí předškolního věku s celkovou kapacitou 2 x 24 dětí

Datum povolení užívání

2014

Zastavěná plocha

m2 402

Užitná plocha

327 m2

Počet obytných podlaží

1

Energetické zařazení budovy

B

Údaje o soutěžícím

Soutěžící

HAAS FERTIGBAU CHANOVICE S.R.O.

Přihlašovatel

HAAS FERTIGBAU CHANOVICE S.R.O.

Doplňující informace

Realizace

Haas Fertigbau Chanovice s.r.o.
Chanovice 102, 341 01 Horažďovice

www.Haas-Fertigbau.cz

Architektonický návrh

Ing. Arch. Lubor Slaný, Ing. Arch. Lukáš Holub

S.H.S architekti s.r.o.
Osadní 35, Praha 7, 170 00

www.shsarch.cz
shsarch@shsarch.cz
+420 734 751 522

Projektová dokumentace

SHS architekti s.r.o., PilsProjekt s.r.o.

www.shsarch.cz,www.pilsprojekt.cz

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací