Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

9.

RD Sulice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

RD Sulice

Obecný popis

Nízkoenergetická sbíjená dřevostavba postavená systémem "two by four" s provětrávanou fasádou se svislým obkladem z modřínových prken bez povrchové úpravy. Dům je zastřešen sedlovou střechou s krytinou z falcovaného plechu. Garážové stání je společně se zahradním domkem obloženo smrkovými palubkami v modrošedé barvě. Dům je vytápěn inteligentním odporovým podlahovým topením Raychem T2Red. Dřevěná nosná konstrukce celé stavby - KVH profily 40(60)/140mm, stropní trámy - KVH profily 60/220mm, dřevěný krov - KVH profily 60/180mm, fasádní obklad z modřínových prken 19/140mm, obklad carportu a zahradního domku - smrkové palubky 16/121mm. Celkové množství použitého dřeva v 19

Architektonický popis

Jedná se o jednopodlažní dřevostavbu s využitím podkroví. Orientace a koncepce domu vzešla z daného pozemku, situovaného na pláni nad obcí Sulice. Orientace a otevření domu západním směrem bylo jednoznačné rozhodnutí, díky výjimečnému výhledu do okolní krajiny a lesů, přes střechy obce v údolí na daleký horizont. Zadání investora byl přízemní dům. K možnosti využití podkroví bylo přistoupeno na základě poměrně malé zastavěné plochy samotného domu (do 140), předepsaného min. sklonu střechy a snaha o max. využití obestavěného prostoru. Dispozice domu je rozdělena na tři základní zóny. Denní zóna je řešena jako dispozičně volná a vzdušná, prosklená a otevřená do zahrady, s převýšeným stropem a galerií. Klidová noční zóna se třemi ložnicemi. Víceúčelová zóna je situována v podkroví - galerie/pracovna s knihovnou nad obývacím prostorem, a podkrovní místnost, která je využívána podle aktuální potřeby - úložné prostory, herna, hostovský pokoj pro rozvětvenou rodinu apod. Součástí domu je carport pro dvě vozidla a zahradní skládek. Jako konstrukční systém byla zvolena dřevostavba, v kombinaci s modřínovou provětrávanou fasádou, antracitovými klempířskými prvky a falcovanou krytinou.

Země umístění stavby

Česká republika

Účel stavby

Jednogenerační bydlení 4 členné rodiny + hostovský pokoj pro rozvětvenou rodinu

Datum povolení užívání

01/2015

Zastavěná plocha

m2 137,6 + 63,2

Užitná plocha

m2 188,6

Počet obytných podlaží

2

Energetické zařazení budovy

B

Údaje o soutěžícím

Soutěžící

DUMRAZDVA S.R.O.

Přihlašovatel

DUMRAZDVA S.R.O.

Doplňující informace

Realizace

Dumrazdva s.r.o.
Přemýšlenská 326, Zdiby, 250 66

www.dumrazdva.cz
info@dumrazdva.cz

Architektonický návrh

Ing. arch. Lukáš Přibyl
www.architektpribyl.cz

Projektová dokumentace

Dumrazdva s.r.o.
www.dumrazdva.cz

Autor - RD Sulice

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací