Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

9.

Pasivní dům v Blansku

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Pasivní dům v Blansku

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Doplňující informace o účelu stavby

Pasivní rodinný dům pro mladou, moderní, pětičlennou rodinu.

Architektonický popis

Objekt je řešen jako samostatně stojící jednopodlažní dům. Konstrukčně řešený jako pasivní dřevostavba. Fasáda domu je tvořena dřevěným obkladem, pouze ze severní strany je silikonová omítka. Celá fasáda je v šedých odstínech. Na dům je napojen přístřešek pro auto a skladová místnost obložená šedými Cetris deskami. Střecha domu je pultová stejně jako střecha přístřešku. Obě střechy jsou zakryty PVC fólií. Střecha bude řešena jako extenzivní zelená střecha. Z jižní strany domu je dřevěná terasa krytá přesahem střechy. Ze západní strany bude terasa zastíněna pergolou. Dům obsahuje obývací pokoj s kuchyňským koutem, tři pokoje, dvě koupelny s WC, technickou místností a zádveří.

Technický popis

Objekt má obdélníkový půdorys o zastavěné ploše 144 m2. Dům je postaven na základové desce o tloušťce 150 mm. Nosnou konstrukci stěn tvoří Steico wall nosníky o výšce 360 mm. Střecha je postavena ze Steico joist nosníků o výšce 500 mm. Obálka budovy je izolovaná foukanou celulózou. Konstrukce je řešena jako difúzně otevřená. Nosná zeď je vyzděná z VPC bloků. Podlahu izoluje 250 mm EPS izolace. Objekt vytápí podlahové topení s tepelným čerpadlem země – voda. Tepelné čerpadlo slouží také pro ohřev TUV. TUV lze dohřívat také pomocí FVE panelů umístěných na střeše domu. Jako doplňkové vytápění se použila krbová kamna s externím přívodem vzduchu. K zajištění větrání objektu je instalována rekuperační jednotka. Prostor kuchyně a koupelen je napojen na odtah, čerstvý vzduch je přiváděn do obytných místností. Byla použita okna pro pasivní domy se součinitelem prostupu tepla Ug = 0,6 W/m2K. Okna doplňují venkovní žaluzie.

Realizační skupina

Architekt

ATELIÉR ELAM

Projektant

Ing. arch. Mojmír Hudec

Dodavatel stavby

VALA DŘEVOSTAVBY s.ro.

Země umístění stavby

ČR

Umístění stavby, pouze obec

Blansko

Typ konstrukce

Difúzně otevřená konstrukce dřevostavby

Skladba konstrukce

Z interiéru do exteriéru: — SDK 12,5 mm na roštu tl. 40 mm — deska OSB/3 s přelepením spár Airstop páskou — Steico wall nosníky + 360 mm foukané celulózy — difúzní deska DHF + difúzní fólie — provětrávaná mezera z latí tl. 40 mm — modřínový obklad.

Zastavěná plocha

250 m2 včetně terasy

Užitná plocha

109 m2

Počet obytných podlaží

1

Součinitel prostupu tepla

0,099 W/m2K

Energetické zařazení budovy

A

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

VALA DŘEVOSTAVBY s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Na Návsi 54, 675 73 Kralice nad Oslavou

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Webová stránka

Telefon

+420 777 940 662

E-mail

info@valadrevostavby.cz

Kontaktní osoba

Josef Vala

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací