Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

Dřevěný pokoj

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Dřevěný pokoj

Typ interiéru

Soukromý

Užitná plocha

280 m2

Účel stavby

Rodinné bydlení s prostornými obytnými místnostmi

Architektonický popis

Jedná se o interiér jednopodlažního panelového rodinného domu se zelenou střechou, který je částečně zapuštěný do terénu. Jižní stranu domu tvoří prosklené stěny, které tak prosvětlují hlavní obytné místnosti. Strop a nosné stěny jsou z části obloženy smrkovými Bio deskami použitými také na obklad vnitřních příček sloupkové konstrukce. Příčka oddělující kuchyň s jídelnou od obývacího pokoje je posuvná, takže tento jinak kompaktní prostor může být od sebe dle potřeby oddělen. Nábytek je převážně vestavěný a vyrobený z Bio desek. Výjimku tvoří interiér koupelny, který je z modřínových Bio desek, zde je také zabudována finská sauna z cedrového dřeva s osikovými lavicemi. Deska pod umyvadly v koupelně a pracovní deska kuchyňské linky jsou vyrobeny ze železnobrodské žuly. Kontrast ke světlému interiéru tvoří tmavé podlahové dlaždice. Celý prostor tak působí kompaktně.

Technický popis

Prostory bez oken jsou osvětleny pomocí světlovodů, které jsou osazeny do dřevěného stropního obkladu. Rám sloupkové konstrukce příček je vyroben z vysušeného smrkového řeziva vyplněného tepelně-akustickou izolací URSA. Sloupkové konstrukce příček jsou oboustranně opláštěny Bio deskami. Masivní interiérové dveře jsou vyrobeny ze smrku.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Jiří Kirchhof Truhlářství

Bydliště/Sídlo společnosti

Pivoňková 445, 463 03 Stráž nad Nisou

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Telefon

+420 604 124 414

Email

kirchhof@truhlarstvi-liberec.cz

Kontaktní osoba

Jiří Kirchhof

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací