Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

1.

VILKA EMILKA - INTERIÉR TYPOVÉHO DOMU

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

VILKA EMILKA - INTERIÉR TYPOVÉHO DOMU

Typ interiéru

Soukromý

Země umístění interiéru

ČR

Užitná plocha

126 m2

Účel stavby

STAVBA NAVRŽENÁ PRO BYDLENÍ V ÚZKÉM KONTAKTU A PROPOJENÍM S EXTERIÉREM ZAHRADY

Architektonický popis

Velikost i dispozice domu vycházejí z potřeb čtyřčlenné rodiny, kompaktnost řešení je důsledkem rozumně nastaveného rozpočtu. Do tvaru domu se promítnuly vlivy současné dřevěné architektury, potřeba minimalizace tepelných ztrát a touha přirozeně začlenit terasu do obytné plochy pro každé období, provázat s její pomocí vnitřní prostor domu se zahradou. Velké otvory zasklené často bezrámově umožňují silný kontakt s okolím, sedací okno u jídelního stolu je centrem všeho dění. Přízemí poskytuje dostatek volného prostoru pro společné trávení času i osobnější zákoutí pro nerušenou práci. V patře jsou dětské pokoje, ložnice se šatnou a koupelna, to vše bez hluchých míst bez užitku. Prostor v podstřeší je otevřený, umožňuje uložení méně používaných věcí, případně může sloužit jako sezónní ateliér. Fasáda je tvořena modřínovými prkny, celý dům je navržen v nízkoenergetickém standardu.

Doplňující informace

Konstrukční systém domu AGROP NOVA a.s. (NOVATOP), realizace: 3AE s.r.o.; Obvodové stěny: masivní panel Novatop s povrchovou úpravou bílým transparentním nátěrem. Realizace: 3AE s.r.o.; Podlahy: Smrkové palubky s povrchovou úpravou bílým transparentním nátěrem. Realizace: 3AE s.r.o.; Strop: KVH trámy a SM biodeska s povrchovou úpravou bílým transparentním nátěrem. Realizace: 3AE s.r.o.; Schodiště: masivní panel Novatop s povrchovou úpravou bílým transparentním nátěrem. Realizace: 3AE s.r.o.

Realizační skupina

Autor projektu

Ing. arch. Jakub Loučka

Projektant

Ing. arch. Jakub Loučka

Investor

Ing. arch. Jakub Loučka

Datum kolaudace

07/2013

Technický popis

Dřevěné prvky jsou v domě použity na všechny části nosných konstrukcí domu i jako finální povrchy v interiéru a exteriéru. Základová deska - dřevěná platforma na základových pasech. Svislé nosné konstrukce - masivní dřevěné panely NOVATOP tl. 84mm - v interiéru zachovány jako pohledové, Vnitřní ztužující stěny - masivní dřevěné panely NOVATOP tl. 84mm, Základová platforma na pasech kombinace KVH řeziva s deskovými materiály, Vnitřní schodiště - masivní dřevěné panely NOVATOP tl. 84mm, Krov - dřevěné sbíjené vazníky stavební řezivo SI, Podlahy - smrkové s voskovým olejem, Obklad domu - modřínová prkna. Jedná se o pasivní dům s teplovzdušným vytápěním s rekuperací tepla.

Speciální typy konstrukcí

AGROP NOVA a.s. (NOVATOP) - konstrukce využita v interiéru jako finální pohledová vrstva. Nosná konstrukce je včetně konstrukčních spojů navržena ve 3D a pak rozkreslena na jednotlivé komponenty, které se pak vyřezávají na CNC stroji.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

NOVAHOME s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Vrbova 1427/19, 147 00 Praha 4

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Webová stránka

Telefon

+420 774 221682

Email

team@novahome.cz

Kontaktní osoba

Ing. Václav Pinďák

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací