Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

Hemingway bar

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Hemingway bar

Typ interiéru

Veřejný

Země umístění interiéru

ČR

Umístění díla, pouze obec

Praha

Účel interiéru

Koktejlový bar v Praze inspirovaný Ernestem Hemingwayem. Hemingway bar se do značné míry zaměřuje právě na jeho oblíbené destiláty jako Absinth, Rum a Champagne.

Architektonický popis

Hemingway bar je dvoupodlažní koktejlový bar v historické části Prahy. Interiér a vybavení baru, stejně jako nabízené destiláty, jsou inspirovány životem Ernesta Hemingwaye. Použití masivního tmavého dřeva v kombinaci s koženými sedačkami vytváří spolu se ztlumeným osvětlením velmi příjemnou a odpočinkovou barovou atmosféru, která návštěvníka přenese do první poloviny dvacátého století. Dřevěný bar s frézováním je dominantou celého prostředí. Tmavé dřevo je použito jak na podhledy a obložení stěn, tak na stoly, vitríny a židle. Půvabným doplňkem celého interiéru jsou dřevěné okenice, které pomáhají k dotvoření světelných efektů baru. Kožený sedací nábytek vytváří společně se dřevem elegantní harmonii prostoru, ve kterém se plast rozhodně neuchytí.

Popis dispozice

Prostor z tmavého dřeva v kombinaci s tmavými sedačkami se nachází ve druhém podlaží baru. Horní patro je děleno na dvě části. Po výstupu ze schodiště se objevujeme v chodbě, ze které je vstup na toalety a do první části baru, kde se nachází vitrína s historickými a limitovanými lahvemi a sklenicemi z počátku 20. století. Odtud je pak vstup do druhé části členěného prostoru, kde je umístěn i bar samotný. Ten je výjimečný tím, že jeho součástí je jídelní sekretář z roku 1905. Celý interiér je doplňován barmanským náčiním z počátku 20. století a samozřejmě obrazem Ernesta Hemingwaye.

Realizační skupina

Autor

Jiří Kirchhof

Datum kolaudace/realizace

09/2012

Technický popis

Veškerý použitý dřevěný materiál je mořený do jedné barvy. Samotný bar je tvořen smrkovou rámovou konstrukcí, která je vyplněna smrkovou frézovanou spárovkou. Barová deska je z masivního mořeného dubu, stejně tak desky stolů. Obložení stěn a stropů je ze smrkových Bio desek a dřevěné okenice jsou vytvořeny ze smrkového řeziva.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Jiří Kirchhof Truhlářství

Bydliště/Sídlo společnosti

Pivoňková 445, 463 03 Stráž nad Nisou

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Telefon

+420 604 124 414

E-mail

kirchhof@truhlarstvi-liberec.cz

Kontaktní osoba

Jiří Kirchhof

Logo/Fotka

Doplňující informace o soutěžícím

Truhlářství Jiří Kirchhof je truhlářství zabývající se zakázkovou výrobou. Od vestavěných skříní a kuchyní po schody, dveře a obklady stěn. Dalším druhem výroby jsou dřevěné konstrukce jako zahradní domky, sauny, garážová stání, altány a mnohé další.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací