Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

12.

Vitalvibe Brno

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Vitalvibe Brno

Typ interiéru

Veřejný

Země umístění interiéru

Česká republika

Umístění díla, pouze obec

Brno

Užitná plocha

42,96 m2

Účel interiéru

Účel interiéru prodejny: prezentace a prodej „super potravin”, konání přednášek a workshopů. Společnost Vitalvibe má velmi silnou vizi v přírodní tematice životního stylu, stravovacích návyků a prezentace svých produktů. Z toho také vycházelo zadání: funkčním způsobem propojit nabízený produkt se stylem jeho prezentace.

Architektonický popis

Pro vytvoření dojmu většího objemu policového systému jsem zvolila vertikální subtilní hranol ze smrkového dřeva, který slouží jako nosný prvek výstavního systému v interiéru. Dalším aspektem, který jsem se snažila zohlednit, byla možnost podpořit „prezentaci super potraviny jako samostatnou show na pódiu”. Proto jsem pro prezentaci potravin navrhla niky různých velikostí. Dalším prvkem, který je součástí regálové kompozice, je kontejnerový úložný prostor. Ten zároveň slouží jako pojízdné stoličky pro případy konání různých společenských akcí a workshopů. Další místo, kde se opakuje stejný architektonický prvek policového rastru jako na výstavním systému, je nad prodejním pultem. Jde o estetický prvek, který vyvažuje interiér a ukazuje protipól mezi „plným” a „prázdným”. Materiálové řešení: Z hlediska materiálu dominantní roli v návrhu hraje smrk; na více namáhané plochy jsme zvolili javor. Z hlediska barevné kompozice dominantní roli hrají barvy ztělesňující zemitost, plody a další přírodní motivy; doplňujícími materiály jsou sklo, které je použito na svítidlech a na prosklené ploše v nice za prodejním pultem, a kov, který je použit v regálovém systému na subtilní kovové police.

Popis dispozice

Interiér je umístěn v prostoru přístupném z ulice, kde samotná prodejna je pod úrovní terénu. V první části prodejny je umístěna samotná prodejna. Ta má tři zóny, a to výstavní, prodejní a relaxační. Prostor prodejny je řešen velmi multifunkčně a dá se přetvářet dle požadavků akcí (workshopy, přednášky). Navazující prostor na prodejnu je kuchyně, WC, sklad, relaxační místnost a kanceláře.

Realizační skupina

Autor

Lucie Rožanská

Projektant

Investor

Vitalvibe

Realizační firma

Truhlářství Jiří Šlehover, fotografie interiéru Ivana Hrubešová

Datum kolaudace/realizace

01/2017

Technický popis

Technickou zajímavostí je, že celý regál na vystavení zboží si může investor přetvořit k obrazu svému jako scénu v divadle. Niky a police a vertikální příčky se dají kombinovat dle libosti, aby mohlo být zboží co nejlépe představeno. Důvodem je také často se měnící sortiment firmy – v závislosti na dodávkách od farmářů.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Lucie Rožanská

Bydliště/Sídlo společnosti

Francouzská 33, Brno 602 00

Vztah ke stavbě

Autor

Webová stránka

Telefon

+420 730 548 008

E-mail

lucie@rozan.cz

Kontaktní osoba

Lucie Rožanská

Logo/Fotka

Doplňující informace o soutěžícím

Lucie Rožanská (*1989) je absolventkou Design nábytku na Mendelově univerzitě. Za sebou má studium ve Francii a Americe. Pravidelně se účastní mezinárodních projektů a workshopů (Bulharsko, Španělsko, Lotyšsko, Finsko, Německo, Senegal). V tvorbě jí zajímá inspirace přírodními strukturami v kombinaci s racionální technologií a psychologií. Ve volném čase projektuje interiéry veřejných prostor a nábytkové objekty pod značkou Rozán.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací