Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

11.

Květinářství Kvítí z lesa

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Květinářství Kvítí z lesa

Typ interiéru

Veřejný

Země umístění interiéru

Česká republika

Umístění díla, pouze obec

Brno

Užitná plocha

30 m2

Účel interiéru

Účelem interiéru květinářství Kvítí z lesa bylo vytvoření funkčního a přivětivého interiéru určeného pro prezentaci a prodej květin netradičním způsobem. Návrh vycházel ze zadání, kterým bylo „přiblížit les do centra Brna“.

Architektonický popis

U tohoto interiéru jsem se soustředila zejména na to, jak pracovat s tím, že bude v budoucnu prodejna velmi zaplněna květinami a dekoracemi. Proto jsem hledala co nejelegantnější řešení, aby prodejna byla stále vzdušná. To se odráží zejména v řešení hlavního regálového systému, který parafrázuje kmeny stromů v interiéru. Dalším prvkem je police, kde je umístěna prezentace aktuální řezanky. Zde jsem navrhla otvory v desce, do kterých zapadají skleněné vázy. Tím jsme docílili, myslím, vzdušného dojmu. Interiér prodejny není nikterak prostorný, nicméně jsem se snažila, aby byl funkční a útulný. Proto jsme do interiéru vložili zelené houpací křeslo a také lavici na sezení v okně. Hlavním důvodem byla romantická představa, že pokud si přijde nevěsta vybírat květiny, mohl by si budoucí manžel pohodlně sednout a věnovat se některé z knih, které jsme na lavici umístili (nevěřili byste, jak rádi zde lidé sedávají). Hlavní dominantou celého interiéru je pult, na který byl požadavek, aby na něm vznikla co největší pracovní plocha a byl to opravdu funkční objekt pro práci květinářky.

Popis dispozice

Dispozice květinářství Kvítí z lesa je řešená tak, aby první, co zákazníka upoutalo, byla nabídka řezaných květin v polici s otvory na vázy a poté samozřejmě samotný pult. Pult je situován na levé straně prostoru, protože za ním je vstup do zázemí, kde je umístěn speciální chladící box na květiny a poté toaleta se sprchou a zadní vchod do prodejny.

Realizační skupina

Autor

Ing. Lucie Rožanská

Investor

Radka Jabůrková

Jiné

Truhlářství Libor Sedláček, fotografie interiéru Anna Herníková

Datum kolaudace/realizace

01/2016

Speciální typy konstrukcí

Pro veškeré dílce byla použitá CNC technologie, aby byla minimalizovaná práce v truhlárně.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Lucie Rožanská

Bydliště/Sídlo společnosti

Francouzská 33, Brno 602 00

Vztah ke stavbě

Autor

Webová stránka

Telefon

+420 730 548 008

E-mail

lucie@rozan.cz

Kontaktní osoba

Lucie Rožanská

Logo/Fotka

Doplňující informace o soutěžícím

Lucie Rožanská (*1989) je absolventkou Design nábytku na Mendelově univerzitě. Za sebou má studium ve Francii a Americe. Pravidelně se účastní mezinárodních projektů a workshopů (Bulharsko, Španělsko, Lotyšsko, Finsko, Německo, Senegal). V tvorbě ji zajímá inspirace přírodními strukturami v kombinaci s racionální technologií a psychologií. Ve volném čase projektuje interiéry veřejných prostor a nábytkové objekty pod značkou Rozán.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací