Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

13.

Šalanda Pankrác

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Šalanda Pankrác

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Nedávno otevřená restaurace Šalanda Pankrác v moderním inovativním designu architektonického dua architektů Vrtiška – Žák. Tvarová jednoduchost a barevná a materiálová kombinace vytváří z restaurace velmi příjemné a útulné prostředí. Restaurace je další z řady restaurací z „Krušovických Šaland", spadající do pivovarnické skupiny Heineken.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Dominantou celého interiéru jsou, stejně jako ve všech Šalandách, stoly a lavice. Materiálová kombinace dubového masivu, černého lamina a černě lakovaných kovových prvků stolů k sobě jednoduše ladí. Interiér je doplněn o černo-červené ohýbané židle, které celou restauraci přirozeně odlehčí.

Klíčovým prvkem celé restaurace je obložení stěn a stropů dubovou půlkulatinou. Na stropech jsou z tohoto materiálu vytvořené umělé klenby, které velmi elegantně skrývají vzduchotechniku a protipožární systémy. Veškeré dřevěné prvky jsou ošetřeny bezbarvou povrchovou úpravou přírodními vosky.

Umístění interiéru

Praha-Krč, 140 00

Datum kolaudace/ realizace

08/2019

Realizační skupina

Architekt

Design Studio Vrtiška – Žák

Investor

EU POLYMER CZ, odštěpný závod

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

UNIS-N spol. s r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Sedlčany

Vztah k interiéru

Realizační společnost / Dodavatel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Michal Paclt

Telefon

+420 702 027 208

E-mail

paclt@unis-n.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Naše firma UNIS-N, spol. s.r.o. se specializuje na výrobu nábytku z masivu, především na nábytek ze smrku, borovice a dubu. Kromě standardní nabídky katalogového nábytku vyrábíme i nábytek na zakázku, přesně dle přání zákazníků. Mimo kusového nábytku vyrábíme interiérové dveře, schodiště nebo kuchyňské linky. Rovněž se zabýváme kompletním vybavením hotelů, penzionů nebo restaurací „na klíč“, kde často spolupracujeme s celou řadou architektů a designérů. Více na www.dreveny-nabytek.cz.

Výkresy díla povinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací