Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

Roubenka u tří skřítků

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Roubenka u tří skřítků

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Novostavba moderní roubené stavby se nachází v malebném údolí na pomezí Orlických hor a Jeseníků. Právě její umístění v kouzelné přírodě mě inspirovalo při tvorbě interiéru.

Klient mě s požadavkem návrhu oslovil ve fázi hrubé stavby. Novostavba měla sloužit jako rekreační chalupa jak pro klienty, tak pro jejich rodiny a kamarády. Důraz byl od začátku kladen na způsob využívání domu, bylo nutno přemýšlet efektivně a ekonomicky, avšak s elegancí a osobitým stylem.

Přízemí tvoří obývací prostor s kuchyní a jídelním koutem – společenská světnice, která je ovšem oproti klasickým starým roubenkám velkoryse prosvětlená. V patře je pak intimnější část se třemi ložnicemi a druhou koupelnou. Ve dvou ložnicích jsou i výsuvné postele, takže se tu vyspí až 10 osob.

Dominantním materiálem je zde smrkové dřevo, které je doplněno obkladem z přírodního kamene okolo kamen. Hravý moderní tón do interiéru vnáší modrá barva v různých odstínech, která je kombinována s klidnou béžovou.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Krásná okolní příroda mě inspirovala motivem tří skřítků, které jsou napůl maskoty a napůl neviditelnými, avšak přítomnými obyvateli domu. Motiv skřítků mi umožnil realizovat se i po výtvarné stránce, kdy jsem všechny tři skřítky ztvárnila na plátna, která se nachází v každé ložnici.

Každá ze tří ložnic je věnována jednomu skřítkovi, s čímž se pojí rozdíly v barevnosti a vzorech textilu a doplňků. Ložnice vodního skřítka je laděná do modra až šeda s proužky, lesní skřítek má rád pastelově zelenou a vzory kapradin a luční skřítek se nejlépe cítí mezi květinami v jemně růžové.

Při výběru materiálu jsem kladla důraz na kombinaci moderních, lehce údržbových materiálů a zároveň využití starých kusů nábytku. Střídmý nábytek ve stylu moderního venkova proto nechává vyniknout několika starým, renovovaným kouskům, jako je masivní stará komoda a televizní stolek nebo repasované židle “thonetky” z ohýbaného dřeva.

Umístění interiéru

Červená Voda-Šanov, 561 69

Užitná plocha

128 m2

Datum kolaudace/ realizace

02/2020

Realizační skupina

Architekt

Šárka Horáková/ MONTESARA INTERIORS

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Montesara interiors

Obec bydliště / sídla společnosti

Pardubice

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Šárka Horáková

Telefon

+420 603 546 582

E-mail

sharka.horak@seznam.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Studio jsem založila v roce 2009, ale k bydlení a designu jsem měla vždy blízko. Mojí hlavní zásadou je individualita a jedinečnost každé spolupráce.

Ráda pracuji s kvalitními materiály, které jsou krásné, avšak praktické. Hledám řešení, která budou nadčasová a odolají neustále se měnícím trendům. Interiérům se snažím vdechnout moderní výraz, který někdy ráda obohatím o tradiční prvky, například zrestaurované kusy nábytku.

Občas do interiérů maluji obrazy, které jim vtisknou jedinečný výraz.

Výkresy díla povinné

Výkresy díla nepovinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací