Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

Chatanavodě

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Chatanavodě

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Jedná se o interiér lodi, která byla vyrobena v 70. letech 20. století. Interiér prošel od té doby mnoha změnami a rekonstrukcemi, základní půdorys však zůstal zachován. Poslední rekonstrukce proběhla v roce 2008. Autor se snažil při rekonstrukci zachovat jednotlivé prvky původního interiéru a ponechat mu svou jedinečnou "lodní" atmosféru.

Ze dřeva je zde vyrobeno téměř vše, snad s výjimkou černých litinových kamen. Interiér je také zajímavý kombinací různých tvarů oken – malých kulatých a větších obdélníkových či čtvercových. Velké množství oken navíc umožňuje interiér dostatečně prosvětlit.

Praktické je dvouúrovňové rozdělení interiéru. Spací část interiéru v přídi lodi je pod úrovní obytné části, čímž je tento prostor částečně oddělen, ale přitom interiér stále působí prostorně jako jeden celek.

Kuchyňka s dřevěným barem je odkazem na staré dřevěné lodě, kde se v podpalubí námořníci pravidelně po večerech scházeli a popíjeli svou oblíbenou whiskey.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Loď byla dříve pojízdná. V zadní části byl umístěn velký motor a kormidelna. Postupem času se však z lodi stal stacionární hausbót, určený pouze k bydlení.

Zajímavostí také je, že původně byla celá loď zvenku kovová, natřená bílou barvou. V roce 2019 byla obložena kompletně dřevem a dřevěná je také rozhlehlá střešní terasa. Dřevo je tak nyní hlavním stavebním materiálem.

Umístění interiéru

Praha 8, 180 00 (Libeňský ostrov)

Užitná plocha

24 m2

Datum kolaudace/ realizace

2008

Realizační skupina

Projektant

Neznámý

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Zdeněk Havrda

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha

Vztah k interiéru

Investor

Kontaktní osoba pro veřejnost

Antonín Hráský

Telefon

+420 721 564 564

E-mail

tonda.hrasky@gmail.com

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací