Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

1.

Infinit Sen

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Infinit Sen

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

V malebném ladovském kraji, nedaleko meandrů řeky Sázavy, vznikla magická zahrada plná malých zákoutí, pokladů a překvapení. Nové wellness připomíná neprobádané místo ukryté v lese, odstřižené od běžného světa.

Prostor je možné navštívit skrze podzemní podlaží hotelu Sen, kde najdeme recepci, šatny, sprchy, zázemí. Potemnělé sklepní chodby návštěvníka připraví na celý zážitek. Při vstupu do zahrady se otevírá zcela nový příběh, snové prostředí, místo odpočinku a relaxace. Objevíme se u rozkvetlého muchovníku, hlavního orientačního bodu. Dále navazuje tajuplné jezero, obklopené saunovými truhlami a ochlazovacími kameny. Na protější straně procházíme oranžerií s odpočívárnou. Ze stropních světlíků přepadávají kapradiny, fasádu porůstají šplhavé rostliny. Okolní plochy jsou doplněny drobnou architekturou, odpočinkovými zónami s lehátky a křesílky.

Saunový svět v Senohrabech je netradičním zážitkem v zarostlé zahradě, která probouzí fantazii, nové myšlenky a je ideální pro relaxaci.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Jednotlivé sauny jsou pokryty dřevěným roštem s laťováním, které naznačuje tematiku vnitřního prostoru. Po otevření těchto truhel najdeme hravý, rozmanitý interiér, podpořený odlišnými vůněmi, teplotou, hudbou. Nejvíce dekorovaná pokladnice skrývá ceremoniální saunu, určenou k setkávání a kolektivnímu prožitku. Zářící kameny, zahalené nepravidelnými deskami, slouží pro ochlazení po saunování, stejně tak pro zázemí saunamistrů.

Zahradní úpravy dotvářejí krajinu wellnessu, rozvíjí drobné cesty a zašívárny, sedací plošiny ve svahu. Svítidla umístěná v travinách a kleči označují důležitá místa. Kovové runy pomáhají lepší orientaci po prostoru, jemně pulsují, lákají nahlédnout. Dřevěné latě různých velikostí zvyšují intimitu a soukromí v místech, kde je potřeba.

Umístění interiéru

Senohraby, 251 66

Užitná plocha

1400 m2

Datum kolaudace/ realizace

05/2021

Realizační skupina

Architekt

studio reaktor s.r.o.

Investor

Infinit s.r.o.

Fotografie

Boys Play Nice

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

studio reaktor s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 7

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Jakub Heidler

Telefon

+420 728 685 599

E-mail

heidler@studio-reaktor.com

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Stavíme silné architektonické příběhy!

Svou tvorbu zakládáme na synergii a vazbách mezioborové spolupráce. Skrze dlouhodobé střetávání různých názorů vznikají nová řešení. Do procesu navrhování přimícháme grafiky, krajináře, stavaře a další specialisty spojené s vývojem kvalitního výsledku. Štěpíme standardní zadání, tavíme staré a zajeté koleje, abychom se dostali k jádru každého projektu. Nacházíme cesty, jak zlepšovat prostředí, ve kterém žijeme.

Výkresy díla povinné

Výkresy díla nepovinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací