Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

Grill Restaurant Castor

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Grill Restaurant Castor

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

GRIL JAKO KONCEPT

Hlavní myšlenkou návrhu se stala inspirace celým výrazně charakteristickým způsobem přípravy pokrmů na grilu. Proces příliš zajímavý na to, aby zůstal návštěvníkovi skryt za zdmi kuchyně. Provoz ale nejde vždy dostatečně otevřít a umožnit přímý kontakt, proto je nutné emoci zprostředkovat jinak.

Mezičlánkem kuchyně –⁠ jídelní části se tedy stal černý portál / gril, otevřený směrem k návštěvníkovi. Gril je tmavý a žhne. Je přehledný a nabízí se. Stává se jevištěm.

Stejně jako je finální pokrm servírován s maximální pečlivostí, důrazem na detail a estetiku, je jídelní část měkká a světlá a návštěvníka konejší. Stává se hledištěm.

Zajímavost o díle / Příběh díla

PROSTOROVÝ KONCEPT –⁠ 3 PROSTŘEDÍ

KUCHYNĚ

Kuchyně je navržena jednoduše a funkčně. Použity jsou čisté materiály a rozvržení na jednotlivé sekce odpovídá potřebám provozu. Kuchyně je tedy syrová, bez emocí.

GRIL

Gril je černý žhavý box. V tomto případě funguje jako zázemí baru a s tím spojené nabídky alkoholu. Masivní stůl předpovídá výjimečnější příležitosti. Grilem se prohnal oheň –⁠ dřevěný obklad ohořel, čedič na podlaze se přetavil a nabídka rumů ještě žhne. Gril je zde hlavní aktér, přetváří syrovost kuchyně, nabízí se a inspiruje.

SERVIS

Jídelní část restaurace je otevřený světlý prostor. Polstrovaná lavice po jeho obvodu ho pocitově uzavírá a ve vnitřním prostoru jsou pod zeleným baldachýnem volně rozmístěny jídelní stoly.

Materiály jsou měkké a trvanlivé, židle široké a pohodlné.

Kontext specifického prostředí dávají celému interiéru velkoplošné fototapety s charakteristickou krajinou Krušných hor.

Umístění interiéru

Chomutov, 430 01

Užitná plocha

236 m2

Datum kolaudace/ realizace

08/2021

Realizační skupina

Architekt

studio reaktor s.r.o.

Projektant

studio reaktor s.r.o.

Investor

Vapera s.r.o.

Fotografie

Peter Fabo

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

studio reaktor s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 7

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Vojtěch Rýzner

Telefon

+420 732 169 043

E-mail

ryzner@studio-reaktor.com

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Stavíme silné architektonické příběhy!

Svou tvorbu zakládáme na synergii a vazbách mezioborové spolupráce. Skrze dlouhodobé střetávání různých názorů vznikají nová řešení. Do procesu navrhování přimícháme grafiky, krajináře, stavaře a další specialisty spojené s vývojem kvalitního výsledku. Štěpíme standardní zadání, tavíme staré a zajeté koleje, abychom se dostali k jádru každého projektu. Nacházíme cesty, jak zlepšovat prostředí, ve kterém žijeme.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací