Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Malvína – mezinárodní jesle

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Malvína – mezinárodní jesle

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Malvína a Eda jsou náročnými klienty. Ošleháni svými ročními životy umí jen s několika zoubky vykouzlit stejně široký úsměv, jako propuknout v nesmlouvavý pláč. Zatímco Malvína preferuje divoké performance na žlutých žíněnkách, Eda rád maluje – tvoří výhradně abstraktní umění.

Malvína s Edou jsou ale především sportovci a turisté, takže jsme pro ně připravili divokou herní krajinu, po které mohou vystoupat až do červeného skalního hnízda nebo zajít na průzkum modré jeskyně. Pro jejich intelektuální potřeby poslouží řada malých motorických hlavolamů, poschovávaných po jesličkách.

Malvína i Eda jsou také gurmáni. A protože stolování je kolektivní zážitek, posadili jsme je s nejbližší společností tam, kam chtěl nejvíce. Tetě přímo pod nos, rovnou do linky. To jim maminka doma dopřát nemůže. Po dobrém jídle si rádi zdřímnou, k čemuž jim slouží ložnice, kde se ovšem k nelibosti tetiček dá také notně zařádit, hned jak zas naberou sil.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Původní interiér už nevyhovoval ani kapacitně, ani kvalitou vybavení, takže jsme školku přesunuli do jiné budovy a prostor nechali jen pro jesle. Bylo jasné, že musí projít dramatickou přeměnou. Vše jsme proto vsadili na vizionáře ze studia No Architects.

Ti nám zpracovali úžasný návrh, který kombinoval přírodní dřevěné materiály, designovou čistotu a krásné hřejivé kombinace barev. Malvína chce jako umělecká školka a jesle v dětech vzbuzovat lásku k umění a designu, takže estetický interiér, ve kterém tráví tolik času, byl absolutní prioritou.

Architekti k tomu přidali obrovské množství chytrých detailů, které snad ani nejde všechny vyjmenovat. Od hlavolamů ukrytých ve zdech přes úžasné funkční prostory pro krmení až po klidovou zónu pro odpočinek.

Z finálního provedení jsme byli ještě víc nadšení než z návrhů a vizualizací. To se přitom povede jen málokdy :)

Umístění interiéru

Praha 8 – Karlín, 186 00

Užitná plocha

120 m2

Datum kolaudace/ realizace

02/2021

Realizační skupina

Architekt

No Architects

Investor

MALVÍNA – umělecká mateřská škola s.r.o.

Video představující unikátnost interiéru

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

MALVÍNA –⁠ umělecká mateřská škola s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha

Vztah k interiéru

Investor

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Mezinárodní jesle a školka s uměleckým zaměřením Malvína

Malvína provozuje ve dvou budovách denní péči celkem 80 dětem z téměř 10 zemí – 20 dětí máme v jeslích, 60 ve školce. Kompletní rekonstrukcí pod taktovkou studia No Architects prošly právě jesličky, které kromě krásného přírodního interiéru navíc doplňuje i úžasná zahrada o výměře 650 m 2.

Naším cílem je vychovávat kvalitní sebevědomé osobnosti perfektně připravené na přechod školky, školy i dospělého života.

Videodokumentace

Výkresy díla povinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací