Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

8.

Interiér kamenné chalupy

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Interiér kamenné chalupy

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

V hlavním obytném prostoru jsme navrhli kuchyň ve tvaru L, doplněnou samostatnými vysokými skříňkami pro lednici a troubu, s dostatkem úložného prostoru. Místo pro jídelní stůl a obývací část jsme zachovali. Navrhli jsme s kamnářem nová kamna do míst, kde vždy stávala. Nevyhovující zadní část jsme nechali celou vybourat a navrhli jsme zcela novou dispozici koupelny se sprchovým koutem, komoru, která slouží zároveň jako spíž, a samostatnou ložnici.

Materiály jsme chtěli použít tradiční. Takže jsme lokálně nechali odkrýt staré kamenné stěny. Nové příčky jsme provedli z cihelného lícového zdiva a natřeli bílou barvou. Stropy zůstaly v hlavním prostoru dřevěné trámové. Pro podlahy v chodbě, koupelně a komoře jsme zvolili šestiúhelníkovou dlažbu. V ložnici je provedena nová dřevěná prkenná podlaha, v obýváku zůstala původní dřevěná prkenná podlaha. Nábytek je kombinací masivního dřeva v tmavě hnědé barvě s dvířkovinou se šedým nástřikem, což interiér krásně podtrhuje.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Zvláštní, jak se někdy cesty v životě propletou. Klient, kterému jsme navrhovali před pár lety jeho dům, nás doporučil a my se tak dostali ke skvělé klientce, která v nás vložila obrovskou důvěru. Dala nám na starost svou srdcovou záležitost. Chalupu, kde vyrostla a strávila dětství. Cílem bylo provést částečnou rekonstrukci a návrh interiéru. Jednalo se o nový interiér hlavního obytného prostoru s kuchyní a jídelnou a úplnou rekonstrukci zadní části chalupy, kde se nacházelo nevyhovující zázemí. Klientka měla jediný požadavek. Zachovat tradiční ráz kamenné chalupy a přidat do interiéru decentní, moderní prvky. Hlavními materiály se měly stát dřevo, kámen a omítka.

Umístění interiéru

Česká republika

Užitná plocha

69 m2

Datum kolaudace/ realizace

2021

Realizační skupina

Architekt

3K Architects s.r.o.

Projektant

3K Architects s.r.o.

Video představující unikátnost interiéru

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

3K Architects s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Pardubice

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Roman Kučírek

Telefon

+420 724 757 694

E-mail

kucirek@3karchitects.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací