Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

5.

Showroom Komfort Plus

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Showroom Komfort Plus

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Když jsme byli na začátku osloveni, abychom jednomu z našich partnerů pomohli realizovat showroom, byla to velká výzva. Nové a atypické materiály bylo nutné prezentovat na reálně malém prostoru a ještě doplnit úložné prostory a kuchyňku. Zároveň jsme chtěli vše minimalistické, s pěkným detailem. Na spoustu detailů jsme museli přijít s truhlářem, protože skryté dveře v akustickém panelu sice dodavatel na svém webu prezentuje, ale nebyly k tomu další podklady a materiály.

Hlavní prostor je rozdělen na tři zóny – kuchyňku s barem, příjemné posezení v křesílkách a velký jídelní stůl, ze kterého je dle potřeby možné zvednutím vytvořit i stůl na stání. Vše doplněné o minimalistickou televizi, která může zároveň fungovat i jako obraz.

Hlavními použitými materiály jsou dubová vrstvená podlaha, která přechází i na bar, masivní deska stolu a dýhované akustické obklady stěn i skříně pod víny.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Hlavní prezentované výrobky jsou z Itálie, takže se zde i příjemně podařilo skloubit zálibu majitelů v italské kávě a dobrém vínu (nejen z Itálie).

Celý prostor prostupují topné/chladící obklady stěn a stropu a podlah na míru (ze stejného materiálu vyřešen i obklad vnitřku baru a jídelní stůl) a zákazník si může ozkoušet, jak na něho působí esteticky i funkčně. Vzhledově je vše zakomponováno do showroomu, a pokud na to není klient upozorněn, ani si všech funkčností na začátku sám nevšimne. Některé výrobky též pomáhají s lepší akustikou místnosti. Zajímavým použitým prvkem je i osvětlení, které je zakomponované do celého prostoru, ale hlavně do stropu, kde se při vypnutí ztratí a není vidět.

Umístění interiéru

Hodkovice nad Mohelkou, 463 42

Užitná plocha

43 m2

Datum kolaudace/ realizace

2021 –⁠ 2022

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Jiří Müller

Dodavatel stavby

Komfort plus s.r.o.

Investor

Komfort plus s.r.o.

Dodavatel truhlářských prvků

WELSCH INTERIER s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

2MAD s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 8

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Jaroslav Kukla

Telefon

+420 608 800 425

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací