Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Interiér bytu Praha Smíchov

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Interiér bytu Praha Smíchov

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Klienti koupili již hotový byt od investora – zrealizována koupelna a veškeré vnitřní povrchy jako dveře a podlahy. Přestože se jednalo o menší byt, rozhodujícím faktorem bylo umístění v historickém objektu a v oblíbené dobře dostupné lokalitě. Výhodou byly i kvalitní realizované materiály a prvky, které sloužily jako dobrý základ našeho návrhu, a dostatečně velká okna, která propojují interiér s exteriérem a umožní dostatečné proslunění.

Naším úkolem bylo navrhnout na míru vybavení v tlumených odstínech, s použitím kvalitních materiálů jako březová překližka, dubové parkety, betonové stěrky, ocel, doplněné o současný moderní nábytek, ale též historické kousky světel a nábytku Ton. Nejvíce jsme se soustředili na maximální využití pro úložné prostory, kterých nikde není dost, a zálibu v knihách, hudbě a cyklistice. Proto nechybí prostor pro elektrickou kytaru a kvalitní ozvučení. Kolo v hlavním obytném prostoru je vnímáno spíš jako umělecký objekt, i když aktivně užívaný.

Užitná plocha

57 m2

Datum kolaudace/ realizace

2020/2021

Realizační skupina

Architekt

2MAD s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

2MAD s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 8

Vztah k interiéru

Architekt

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Výkresy díla povinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací