Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

10.

Znovuzrození letohrádku Bažantnice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Znovuzrození letohrádku Bažantnice

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Bývalý buquoyský letohrádek sloužil svým majitelům jako místo odpočinku. V roce 1948 došlo k necitlivé přestavbě exteriéru i interiéru. Investor koupil zdevastovaný objekt v roce 2010. Požadoval kvalitní bydlení, navazující na historickou paměť místa i domu.

Vnitřní dispozice domu navrací dřívější velkorysost, otevírají se nové průhledy. Vstupní hala se světlíkem a autorskou tapisérií vede do salonu s funkcí kuchyně a velkorysé jídelny, který je jako kdysi hlavním prostorem domu. Posunutá nosná stěna jej pak odděluje od spíže a relaxačního zákoutí s knihovnou. Navazující pracovna se nachází v původním výklenku s panoramatickým oknem.

Dlouhá chodba noční části je opticky členěna lomenou skříňovou stěnou s úložnými prostory a skrytými dveřmi do dětských pokojů. Jejich barevné pojetí doplňuje hrubší detail nábytku na míru. Další autorské kusy nábytku, navržené s nadsázkou a hravostí, jsou zavíratelná předsíňová stěna, box na dřevo, čalouněná obouvací lavice či zvlněná kamna.

Umístění interiéru

Nové Hrady, 373 33

Užitná plocha

213 m2

Datum kolaudace/ realizace

2022

Realizační skupina

Architekt

DEBYT

Projektant

DEBYT

Investor

soukromá osoba

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

DEBYT

Obec bydliště / sídla společnosti

Zbiroh

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Tomáš Petrášek

Telefon

+420 775 315 515

E-mail

tomas@debyt.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

V atelieru DEBYT se zabýváme návrhy všech typů staveb i interierů a zahradní architektury. V naší práci vždy hledáme, o co v daném místě a daným lidem skutečně jde. Architekturu řešíme v souvislostech, chceme být u projektu u samého počátku navrhování až do jeho realizace, včetně všech podstatných detailů.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací