Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

9.

Rekonstrukce bytu pro novomanžele

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Rekonstrukce bytu pro novomanžele

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Interiér byl původně celkem nekoncepčně řešen, a tak jsme se pustili do rozsáhlé rekonstrukce. Zvláštní drobností bylo přání umístit do interiéru dřevěnou infrasaunu. Tak se stalo dřevo scelujícím prvkem interiéru. Dřevěné prvky jsou zde použity ve všech pokojích, ať už v detailech a nebo celých plochách. Všechny pobytové místnosti jsou definovány dřevěnými podlahami, které krásně zútulní prostor. Současně jsme zde použili dub, který má krásnou výraznou barvu. Stárnutím bude tento materiál získávat patinu a bude tvořit příjemné „teplo domova“. Byli jsme rádi, že klienti řekli ano kvalitním materiálům a dali tak možnost vyniknout prolínání dřeva v interiéru.

Byt je funkčně rozdělen na dvě sekce, mezi kterými se rozpíná dlažba ve tvaru hexagonů, ty dále navazují na dřevěné podlahy. Na jedné straně se nachází obytná část – kuchyň s jídelnou a obývací pokoj, a na druhé odpočinková – ložnice a dětský pokoj.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Tato rekonstrukce bytu měla od začátku hezký náboj, byt měl být jako dárek pro společný život novomanželů. Klienti naši práci znali, a tak nás oslovili s plnou důvěrou a nechali nás na základě svých požadavků vytvořit pro ně nový domov. Ve společné kooperaci jsme připravili studii. A poté klienti ustoupili do pozadí a my jsme koordinovali a dohlíželi na celý průběh rekonstrukce. Díky tomu klienti přišli do bytu až ve chvíli, kdy byl interiér dokončen.

Během realizace jsme se trochu zapotili v průběhu rozměřování hexagonů, které se postupně zakousávají do původní dřevěné podlahy. Vzhledem k tomu, že zde nebylo místo na chyby, tak jsme byli během této fáze značně nervózní. Naštěstí se nám vše povedlo a navíc díky šikovným podlahářům a obkladačům, kteří odvedli skvělou práci, se nyní klienti mohou těšit velké parádě.

Umístění interiéru

Praha 5, 150 00

Datum kolaudace/ realizace

2020 – 2021

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Eva Eisenreichová

Podlahy

Area Studio s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

ATELIER BY EVA

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 5 – Smíchov

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Eva Eisenreichová

Telefon

+420 732 245 457

E-mail

eva.eise@seznam.cz

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Jsme menší ateliér by EVA s.r.o., sídlící na Smíchově. Tvoříme projekty od studií až po realizace. Zabýváme se celou škálou projektů od interiérů až po veřejné budovy. Rádi řešíme projekty komplexně, včetně všech detailů. Tento projekt vznikl ve spolupráci Evy Eisenreichové, Soni Formanové a Ondřeje Žáka pod záštitou předchozího ateliéru Foreva.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací