Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

1.

Chytrá venkovní učebna

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Chytrá venkovní učebna

Popis konstrukce

Venkovní učebna je zastřešený prostor určený pro výuku studentů základních škol ve venkovním prostředí areálu školy. Prostor je přizpůsoben pro tradiční výuku jedné třídy, tedy 32 osob. Prostor učebny neobsahuje žádné vnitřní sloupy, a proto ho lze velice dobře využívat i na další školní programy, zájmové kroužky, společenské i kulturní akce. Konstrukce učebny je vyrobena z masivního modřínového dřeva s vhodným nátěrem. Střecha je pokryta plechovou střešní krytinou, doplněna o solární panely. Podlaha je tvořena z hliníkové konstrukce s dřevoplastovými terasovými deskami.

Inovativní řešení

Učebna řeší sběr, zadržování, šetření a čištění dešťové vody ve dvou výukových systémech, srovnávajících odlišné technologie. Čistící soustava je připojena na zavlažovací systém, který vede k pěstitelské stěně. Zde si mohou studenti přisvojit a porovnat dvě základní pěstitelské techniky v praxi –⁠ klasické substrátové pěstování a hydroponii. Zelená stěna také vytváří příjemné prostředí a zastínění prostoru.

Zajímavost o konstrukci / Příběh díla

Plná verze učebny je vybavena pro klasickou výuku magnetickou tabulí, dataprojektorem s projekčním plátnem a audio reproduktory, zabudovanými do konstrukce. Učebna je elektrifikována pomocí solárních panelů nebo elektro přípojky. Dále je vybavena stahovatelnými vertikálními žaluziemi, umožňujícími zastínění před sluncem, v nepříznivém počasí lze prostor učebny uzavřít transparentními plachtami. Součástí venkovní učebny jsou také skladovací prostory pro veškeré učební pomůcky a vybavení.

Realizační skupina

architekt

MgA. Martina Švancarová

projektant

Ing. arch. Jana Bezuchová

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Ateliér Unipark s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brno

Kontaktní osoba pro veřejnost

Miroslav Janovec

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací