Evropský kongres lesní pedagogiky a dobrý skutek

Novinka je ze dne: 06. listopad 2017
Obecná novinka

Evropský kongres lesní pedagogiky a dobrý skutek

Evropský kongres lesní pedagogiky, který je určen lesním pedagogům z celé Evropy, se konal poprvé v ČR. Do resortu Devět skal na Vysočině se z 16 evropských států sjelo 140 lesních pedagogů. Hlavními tématy kongresu byly „Lesní pedagogika jako nástroj komunikace s veřejností“ a „Lesní pedagogika jako nástroj vzdělávání k udržitelnému rozvoji“.

Prvního dne kongresu se aktivně účastnila i Nadace dřevo pro život. V odpoledním programu představila jedno ze stanovišť projektu Do lesa s lesníkem. Ve spolupráci se Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o. ukázala účastníkům kongresu, jak jednoduše si děti mohou vyrobit lavičku, jestliže mají připravený materiál a matrici. Cílem této aktivity je umožnit dětem vyzkoušet si práci se dřevem jako s významným obnovitelným materiálem. Sedm skupin složených z odborníků z celé Evropy tak během odpoledne vyrobilo sedm dřevěných laviček.

Nadace dřevo pro život se ve spolupráci s Krajem Vysočina rozhodla darovat všechny vyrobené lavičky sociálním domovům, které se starají o staré, nemocné fyzicky i mentálně postižené osoby. O 7 laviček se podělili Josef Myslivec z Domova pro seniory Mitrov, Soňa Humpolíčková z Domova Ždírec, p.o. a Silvie Tomšíková z Domova Kamélie Křižanov. Lavičky byly umístěny do parků těchto domovů a jejich klienti je mohou v rámci terapií barevně ozdobit.

Nadace se v programu kongresu objevila i třetí den. Její ředitel Stanislav Polák se zúčastnil panelové diskuze na téma Lesní pedagogika: dobrodružství mezi komunikací a vzděláváním. Dalšími diskutujícími byl Rolf Jucker (ze švýcarské organizace Silviva) a Sirpa Kärkkäinen (z finské organizace Finnish Forest Assocciation). Diskuzi moderoval Bjørn Helge Bjørnstad (z norské organizace Forestry Extension Institute). Názorová různorodost diskutujících ukázala, že toto téma je v každé zemi vnímáno odlišným způsobem a že jak komunikace, tak vzdělávání mají v lesní pedagogize své místo.

Děkujeme organizátorům 12. Evropského kongresu lesní pedagogiky za perfektní přípravu této akce a vytvoření příjemné atmosféry, která se linula celým kongresem.

TZ Kraje Vysočina a Nadace dřevo pro život

 

 

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací