Nadace se prezentovala na evropském kongresu ve Finsku

Novinka je ze dne: 10. prosinec 2018
Obecná novinka

Ve dnech 2.-5. října 2018 se uskutečnil 13. Evropský kongres lesní pedagogiky, jehož organizaci a pomyslnou štafetu převzalo od České republiky Finsko. Kongres se konal ve středisku národního parku Pikku Syöte a přivítal téměř 100 lesních pedagogů z 18 evropských států včetně zástupců České republiky. Tu reprezentovalo 12 účastníků z různých lesnických organizací zabývajících se lesní pedagogikou, včetně Nadace dřevo pro život. Na programu společného setkání byly jak odborné přednášky, tak i praktické ukázky lesní pedagogiky, které lze provádět přímo v terénu.

img 4386 emotikony

Nadace dřevo pro život připravila program s názvem: „Společně s emotikonovou komunikací (Together with emoticon communication)“. Smyslem tohoto programu, který mimo jiné prezentuje Nadace na některých akcích Do lesa s lesníkem, byla vzájemná komunikace mezi účastníky, kreativita, soutěživost, zábava, ale hlavně práce se dřevem. Účastníci byli rozděleni do dvou početně stejných skupinek a dostali dřevěné smrkové kuláčky, na které měli namalovat pomocí emotikonů a fixů slova a dohromady tak utvořit větu. Tu pak měli skupinky vzájemně hádat. Celou aktivitou se prolínal smích a zájem všech účastníků.

Každoroční mezinárodní kongres seznamuje účastníky s novinkami v oblasti lesní pedagogiky, umožňuje jim čerpat inspiraci od zahraničních kolegů a získávat důležité kontakty pro vzájemnou spolupráci. Na závěr kongresu byli všichni pozváni na jeho další ročník, který se bude tentokrát konat v litevské Rize.

 

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací