Nadace dřevo pro život podporuje udržitelnou výstavbu

Novinka je ze dne: 15. červen 2016
Obecná novinka

Nadace dřevo pro život podporuje udržitelnou výstavbu

Nadace dřevo pro život podporuje mezinárodní konferenci udržitelné výstavby „Central Europe towards Sustainable Building“ (CESB16) a stala se jejím hrdým mediálním partnerem.

 

Praha, 13. června 2016 – Ve dnech 22. – 24. června pořádá ČVUT v Praze a její dvě součásti, Fakulta stavební (FSv) a Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB), mezinárodní konferenci na téma Inovace pro udržitelnou budoucnost. Na konferenci je přihlášeno 231 příspěvků napsaných 652 autory ze 42 zemí.

Cílem konference CESB16 je prezentovat současné dění v oblasti udržitelných výstaveb ve střední Evropě a zároveň přinést v tomto regionu nové nápady a mezinárodní zkušenosti pro další rozvoj.

Konference je organizována pod záštitou čtyř mezinárodních organizací CIB, iiSBE, UNEP-SBCI a FIDIC a je součástí série „Sustainable Built Environment“, která bude zakončena celosvětovou konferencí SBE17 v Hongkongu.

CESB16 uvítá 5 významných osobností, které přijaly nabídku stát se hlavními řečníky. Jedná se o Ludwiga Rongena, Keese Christianse, Axela Föhla, Raymonda Y. Cole a Bohumila Kasala.

Hlavní témata CESB16 jsou následující: Trvale udržitelná renovace stávajících staveb, Regenerace průmyslového dědictví, Trvale udržitelný urbanistický rozvoj, Proces návrhu staveb, Materiály a technologie pro trvale udržitelné budovy, Nástroje a vyhodnocovací metody pro podporu rozhodování, Trvale udržitelné stavby ve výzkumu a vzdělávání.

Součástí konference je technická výstava, která je připravena po dobu konání CESB16 za účelem prezentace nových technologií, materiálů, produktů a služeb dodávaných společnostmi, které působí v oblasti trvale udržitelných staveb. Tato výstava bude umístěna v hlavním atriu Fakulty stavební.

„Jsme opravdu nadšení kvalitou více než 220 vědeckých příspěvků, které budou prezentovány na konferenci CESB16. Velké množství registrovaných delegátů nám umožní sdílet výsledky posledních výzkumů, což napomůže k dosažení našich cílů v oblasti zlepšování trvalé udržitelnosti v urbanistickém prostředí“, říká Ing. Antonín Lupíšek, Ph.D., vedoucí organizačního týmu CESB16.

 

Pro více informací, programu a registraci na konferenci navštivte www.cesb.cz.

Sociální média: FCB: Central Europe towards Sustainable Building

Twitter: @CESB16, Hashtag: #CESB16

 

Kontaktní osoba pro média:

Jana Simčinová, UCEEB ČVUT v Praze

tel.: +420 605 924 801

e-mail: jana.simcinova@uceeb.cz

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací