POZVÁNKA: Poznejte příběhy ekologických domů

Novinka je ze dne: 24. srpen 2020
Obecná novinka

POZVÁNKA: Poznejte příběhy ekologických domů

O víkendu 9. - 11. října 2020 se v refektáři Emauzského kláštera v Praze uskuteční 5. ročník semináře Příběhy domů pořádaného spolkem EKODŮM. V pátek večer a v sobotu během celého dne se účastníci mohou těšit na příběhy navrhování, výstavby i života v ekologických domech. V neděli pak bude možné navštívit domy naživo v rámci exkurzí.

„Semináře se zúčastní jako přednášející nejen architekti, ale také uživatelé domů. Potenciální stavitelé i odborná architektonická veřejnost tak budou mít možnost získat od nich užitečnou zpětnou vazbu,“ uvedl Jan Márton, člen spolku Ekodům.

Páteční večer bude věnován tématu veřejných budov. Jaké jsou možnosti ekologického přístupu při jejich navrhování a výstavbě? Jak jsou udržitelné architektuře nakloněni legislativa a zadavatelé? Na toto téma budou přednášet Akad. arch. Aleš Brotánek (AB atelier) a Ing. arch. Vít Polák.
Jak zmírnit ekologický dopad veřejných staveb pomocí znovuvyužití stavebního odpadu nám poví Ing. arch. Karel Goláň.

V rámci soboty se účastníkům představí více než deset přednášejících. Mimo jiné pan architekt Brotánek a jeho klienti manželé Čítkovi s přednáškou o minimalistickém, téměř pasivním domě zatepleném recyklovaným papírem, nebo pan architekt Radek Hála se svépomocným stavitelem Janem Štefanidesem a přednáškou o nízkoenergetické dřevostavbě zateplené izolací ze slaměných balíků a s interierovými hliněnými omítkami.

Mezi množstvím zajímavých přednášek bude také dostatek prostoru pro diskuzi s odborníky, kteří seminář každoročně navštěvují. Osvědčenou součástí programu je také sobotní neformální večírek.

Na neděli jsou přichystány dva okruhy exkurzí. Společným autobusem navštívíme několik realizací, ve kterých jsou naplánovány prohlídky za účasti jejich uživatelů.

Jak navrhovat zahradu v souladu s návrhem domu prozradí již během sobotní přednášky zahradní architektka Petra Šilberská. Dům i zahradu pak bude možné si prohlédnout naživo v rámci severního okruhu. V okolí Prahy bude možné navštívit například kamenné opido (které slouží zčásti jako dům architektovy rodiny a zčásti jako veřejný klub), či rodinný dům postavený z prefabrikovaných slaměných panelů Ecococon.

Celá akce je otevřena široké veřejnosti, včetně studentů, kterým spolek nabízí snížené vstupné.
Podrobný program a další informace o semináři naleznete na webových stránkách akce či na facebookové události.

Joomla SEF URLs by Artio

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací