9.

Oáza

Obecné informace o díle

Název díla

Oáza

Popis stavby

Pavilon sestává ze tří válců, formujících tři typy prostor. Okolo centrálního válce, věnovanému čistě přírodě, kterou zde reprezentuje vzrostlý strom, se nachází zóna relaxační, která je od vnějšího světa oddělena zónou informativní, která poskytuje plochu pro výstavy na téma současných ekologických problémů.

Z exteriéru je forma minimalistická. Dřevěná fasáda tvořená lamelami o různém průřezu s vnořeným kvádrovým objemem vstupu. Pavilon je tak umístitelný do vícero měst.

Oáza je místo, kde si lze i přes ruch velkoměsta připomenout sounáležitost s přírodou a její vliv na každého z nás.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo na nás má větší vliv než si sami dokážeme přiznat. Každý z nás pocítí pozitivní změnu, když se jde projít do lesa či si sedne doma na zahrádku. Zapomínáme, jak je pro nás příroda důležitá a necháváme se unést každodenním stresem a shonem. Proto je tu Oáza, aby nám znovu připomněla, co všechno pro nás může dřevo udělat a co můžeme udělat my pro něj.

Údaje o soutěžícím

Ondřej Král
Petra Neklapilová
Markéta Kubitová

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura pozemních staveb

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací