10.

JENGA

Obecné informace o díle

Název díla

JENGA

Popis stavby

Záměrem bylo vytvořit útulnu, která bude jednoduše a sériově vyrobitelná, lehce sestavitelná a bude možné ji univerzálně umisťovat na lokace s různou morfologií terénu. Útulna je navržena jako skládačka tak, aby jednotlivé části mohly být sestaveny v chráněném prostředí truhlářské dílny a potom bez větších potíží přepraveny na místo výstavby. Primární část kostrukce je sestavena ze sedmi shodných modulů – boxů z CLT panelů, které zároveň formují interiér. Dimenze modulů jsou voleny tak, aby se v něm dalo pohodlně sedět i ležet.

Proč pracujete se dřevem?

Útulna je jako naše druhá kůže. Slouží primárně k přečkání špatného počasí a sekundárně i pro přespání. To pohodlně umožní až pro sedm lidí a všichni spolu ještě můžou komunikovat. Je uzavřená a dokáže kumulovat teplo. Při větším počtu lidí se prostor uvnitř dokáže i poměrně rychle zahřát. 

Údaje o soutěžícím

Kateřina Vrbová
Daniela Lukáčová

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací