5.

Víkendová chata

Obecné informace o díle

Název díla

Víkendová chata

Popis stavby

Důležitým východiskem návrhu bylo poznání a pochopení krajiny Krušných hor i regionální historie. Víkendová chata je určena pro krátkodobé přebývání rodiny se dvěma dětmi nebo čtyř přátel. Chata se skládá ze tří částí, tou první je vstupní část a zároveň prostor pro uskladnění. Dále se nachází obytná část a na její druhé straně je relax zóna. Jako konstrukční systém jsem zvolila masivní kční dřevo ze smrku (KVH). Šikmé stěny jsou doplněny ocelovými I profily ukotvenými pilotami. Obytná část stojí na základové desce a terasy jsou z prken nad terénem. OSB desky jsou jednou z vrstev střechy.

Proč pracujete se dřevem?

Představte si zpěv ptáků, šepot větru a příjemný chlad který s sebou nese. Nezapomeňme také na zvuk tekoucího potoku anebo šumění listů. Tak to jsou zvuky přírody, které nás nechají uvolnit se a zapomenout na stres. A proto je tu Víkendová chata, kde se probouzí ten druhý pohodovější život.

Údaje o soutěžícím

Kateřina Kršková

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací