4.

Kavárna v Roudnici nad Labem

Obecné informace o díle

Název díla

Kavárna v Roudnici nad Labem

Popis stavby

Kavárna v parku Josefa Hory v Roudnici nad Labem je navržena jako dřevostavba s přidruženou vyhlídkou dřevěné subtilní konstrukce, která vizuálně nezatěžuje prostředí parku. Objekt je pokryt modřínovými palubkami a zelená střecha je koncipována jako téměř bezúdržbová. Vchody a venkovní zahrádky jsou orientovány tak, aby došlo k propojení méně využívaných částí parku.

Proč pracujete se dřevem?

Park Josefa Hory je parkem celoměstského významu. Má významný rekreační potenciál s možností aktivního i pasivního odpočinku. Místo samotné nabízí atraktivní výhled na panorama města. Předmětem projektu je ideový návrh objektu kavárny s venkovní terasou a veřejným hygienickým zařízením. Dřevo jako hlavní materiál kavárny přináší do parku život, ale zbytečně nebere pozornost krásné okolní přírodě.

Údaje o soutěžícím

Matouš Koudelka

Název školy

ČVUT

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací