1.

Pavilon u rybníka Terezka

Obecné informace o díle

Název díla

Pavilon u rybníka Terezka

Popis stavby

Jedná se o malý Pavilon u rybníka Terezka v městské části Prahy 6, Liboc. Stavba plní především účel jako hygienické zázemí u rybníka, který je využíván jako přírodní koupaliště. Ale zároveň střecha stavby poslouží jako pochozí terasa a vyhlídka na rybník a přilehlé okolí. Materiálově je objekt řešen velmi jednoduše a efektivně. Stěny jsou ze ztraceného bednění, obloženy Cembrit deskami, terasa je z OSB desek, zabezpečená nenápadným zábradlím z černé oceli. Samotná buňka je zastřešená skleněnými deskami kvůli dennímu světlu v interiéru. Dominantou objektu jsou dřevěné rámy.

Proč pracujete se dřevem?

Protože je to pro nás velmi dostupný a příjemný materiál. Zároveň jsou jeho vlastnosti a možnosti veliké. V mém případě například jako rámy z lepeného dřeva, které tvoří nosnou konstrukci terasy jako designový prvek. To samé terasa, která je z OSB desek a podlahových prken, které jsou k posezení i na chůzi bosýma nohama velmi příjemné. Dřevo vnímám jako přírodní variantu, která má nespočetně mnoho možností, i když má své limity, které musíme respektovat a pracovat s ním s úctou. Hlavně, starat se o lesy a vysazovat nové, abychom z tak příjemného materiálu mohli stavět i nadále.

Údaje o soutěžícím

Tereza Kozlíková

Název školy

ČVUT v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

1

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací