17.

Tiny house Raumík

Obecné informace o díle

Název díla

Tiny house Raumík

Popis stavby

Raumík je drobný dům na kolečkách určený pro dlouhodobé bydlení. Reaguje na tzv. Tiny House hnutí. Jeho hlavní myšlenkou je návrat k jednoduššímu životnímu stylu, oproštění se od zbytečností a zaměření se na esenciální aspekty života. Druhotným důležitým aspektem těchto tendencí je snaha o udržitelnější životní styl a návrat do blízkosti přírody. Vnitřní prostorová koncepce vychází z principů Raumplanu a využívá tedy pro jednotlivé obytné zóny různé výškové úrovně. Díky tomu je malý a podlouhlý prostor využitý efektivně a nabízí dostatečný komfort pro dlouhodobé bydlení dvou dospělých osob.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo bylo pro projekt od začátku primární volbou. Reflektuje přiblížení k se přírodě, která skrze dřevo prostupuje do interiéru a je ideální volbou pro nosnou konstrukci. Stavba je ekologická, poměrně jednoduchá a ekonomická, což koresponduje s myšlenkami „Tiny House“ hnutí. Interiér obložený světlými březovými překližkami působí hřejivým dojmem. Jejich velký formát pocitově zvětšuje interiér a nechává vyniknout kráse jemné kresby březového dřeva. Obložení interiéru se propisuje i do čelní fasády, čímž se terasa propojuje s interiérem a stává se tak součástí obytných prostor.

Údaje o soutěžícím

Ondřej Pechal
Michal Vrba
Daniel Kovalik

Název školy

České Vysoké Učení Technické

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Design

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací