16.

Májové srdce

Obecné informace o díle

Název díla

Májové srdce

Popis stavby

Myšlenkou vyhlídky Májové srdce se stávají křivky meandrující Vltavy. Dynamika řeky zvlnila jak prostředí, tak i naši vyhlídku. To nás navádí k výhledům proti proudu k vodní nádrži Slapy, nebo po proudu k Praze. Koncept tvaru srdce je založen jak na jméně současné vyhlídky, tak na směru výhledu k oběma ramenům řeky. Hlavním materiálem jsme zvolili dřevo, protože strom je srdcem země. Pro úplné bezpečí návštěvníků jsme vsadili i na vytrvalost oceli.

Proč pracujete se dřevem?

Se dřevem pracujeme hlavně proto, že je obnovitelnou surovinou a že je to progresivní materiál, jehož vlastnosti lidé stále více a více zdokonalují, přičemž si ponechává své přírodní kvality, které napomáhají zlepšování životních podmínek na planetě Zemi. V dnešní době lze postavit celý dům o velkorysých rozponech i při minimálních tloušťkách konstrukcí díky existenci moderních LVL profilů.

Video

Údaje o soutěžícím

Petr Matyáš
Tomáš Jedlička
Jakub Šenk

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací