1.

Infocentrum Národní park Šumava

Obecné informace o díle

Název díla

Infocentrum Národní park Šumava

Popis stavby

Budova infocentra je navržena jako difuzně otevřená sloupková konstrukce. Obvodovou stěnu tvoří rám z nosných sloupků, které jsou vyplněny tepelnou izolací z ovčí vlny a opláštěny OSB deskou. Střešní konstrukce je řešena pomocí příhradových vazníků a střešní krytinu tvoří plechové profily s integrovanými solárními panely. Výsledkem je střecha, která vyrábí zelenou elektřinu bez výrazných a vizuálně rušivých elementů na střeše. Součástí stavby je terasa přístupná zvenku a dětské hřiště. Celá stavba je navržena jako bezbariérová. 

Proč pracujete se dřevem?

Všechny materiály z neobnovitelných zdrojů nejsou nevyčerpatelné, což je velká výhoda dřeva jakožto obnovitelného materiálu. Jeho vlastnosti z něj dělají dokonalý přírodní stavební materiál, ze kterého lze v dnešní době vytvořit téměř jakoukoliv konstrukci. V neposlední řadě dřevo velmi příznivě působí na lidské vnímání. Se dřevem pracuji, protože mě baví přicházet na stále nové způsoby využití tohoto materiálu, a myslím si, že dřevo je materiál budoucnosti.

Údaje o soutěžícím

Anna Hodonická

Název školy

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

Název fakulty

Tvorba nábytku a dřevěné konstrukce

Studijní obor

Tvorba nábytku a dřevěné konstrukce

Ročník studia

2

Stupeň studia

VOŠ

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací