2.

Čtenářský pavilon ve Stromovce

Obecné informace o díle

Název díla

Čtenářský pavilon ve Stromovce

Popis stavby

Hlavním úkolem tohoto projektu bylo navrhnout menší stavbu, která by byla situována do pražské Stromovky a zároveň by tím sportovně i kulturně obohatila tuto část města. Navrhnul jsem projekt, který rozlišuje dva různé provozy. V západní části se nachází pavilon pro lehčí sportovní aktivity, jako je např. jóga, meditace, pilátes nebo kondiční posilování pro malé skupinky. Východní část je spojena s myšlenkou vytvoření čtenářského pavilonu. Stromovka se tak může přidat k celosvětovému trendu venkovních čítáren a místům pro relax. Výstupem těchto dvou konceptů bylo funkční propojení obou projektů v jeden celek.

Proč pracujete se dřevem?

Pro tento projekt jsem jednoznačně zvolil práci se dřevem. Hlavním motivem k tomuto rozhodnutí bylo, že jsem nechtěl, aby stavba jakýmkoliv stylem rušila přírodní prostranství kolem (i proto je samotná stavba v nižší konstrukční výšce). Jelikož je Stromovka historicky jednou z hlavních přírodních dominant Prahy, chtěl jsem se touto stavbou odkázat i na jedno z nejstarších řemesel – truhlářství, které se s tímto prostorem pěkně doplňuje.

Údaje o soutěžícím

Samuel Čandík

Název školy

České Vysoké Učení Technické

Název fakulty

Fakulta Stavební

Studijní obor

Architektura a Stavitelství

Ročník studia

1

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací