8.

Kruh

Obecné informace o díle

Název díla

Kruh

Popis stavby

Včelnice pro kroužek včelaření na zahradu školy vznikla minulý rok v základním ateliéru. Jedná se o stavbu, která má centrální polygonální půdorys. Stavba je lemovaná kruhovou terasou. Snažila jsem se o maximální propojení interiéru s exteriérem. Toho jsem docílila rovnoměrným prosklením dvanácti okny na celou výšku pavilonu. Z nich je přímý výhled na úly, které jsou okolo stavby rozestavěny rovnoměrně do kruhu. Okna v otevřené pozici fungují jako stříška, například při letní přeháňce. 

Proč pracujete se dřevem?

S dřevem jsem se rozhodla pracovat, protože to je velmi dostupný materiál, který ke včelaření patří již od nepaměti. Jedná se o materiál prospívající lidské psychice a také napomáhá koncentraci. Chtěla jsem vytvořit místo, kde se děti dokáží uvolnit a přestat myslet na vše negativní, a proto bylo dřevo jasnou volbou. 

Údaje o soutěžícím

Barbora Šimůnková

Název školy

ČVUT

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismusm

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací