7.

Glamping Enchanta

Obecné informace o díle

Název díla

Glamping Enchanta

Popis stavby

Bydlet v Praze v luxusním bytu, a přitom být uprostřed přírody? Užívat si soukromí, a přitom mít 360° výhled do okolí? Ubytovací buňka Enchanta nabízí jedinečnou formu ubytování v areálu nově postaveného sportovně-rekreačního areálu Džbán. Objekt ze skořápky z CLT panelů obsahuje přízemí s kuchyňkou a posezením s panoramatickým oknem do tajů lesa, v patře se nachází koupelna a manželská postel s úchvatnou prosklenou střechou, pod kterou můžete obdivovat noční oblohu. Střešní terasa Vás vynese nad koruny stromů, kde tak můžete obdivovat vodní plochu Džbánu i nedaleký Pražský hrad.

Proč pracujete se dřevem?

Hlavním tématem návrhu je kontrast mezi betonovým městem a živou přírodou a posazení návštěvníků doprostřed tohoto sporu. Dřevěná konstrukce tak dodává psychologický prvek sounáležitosti s okolním prostředím a zároveň podtrhuje význam této formy ubytování jako konstrukčně jednoduché, levné a přesto efektivní stavby. 

Údaje o soutěžícím

Marek Hais

Název školy

ČVUT

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací