2.

Altán Václavka

Obecné informace o díle

Název díla

Altán Václavka

Popis stavby

Navržený projekt obnovuje a znovu přináší k životu pramen Václavka, který představoval po dobu fungování Slunečních lázní Houštka zdroj pramenité vody. Altán tvoří pomyslný střed lesoparku Houštka, který je obehnán in-line dráhou a cyklistickými trasami ve Staré Boleslavi. Na území lesoparku a v blízkém sportovním areálu se denně pohybuje plno sportovců nebo rodin s dětmi, kteří by rádi našli místo k odpočinku a napili se čerstvé vody uprostřed lesa. Objekt je navržen tak, aby spojoval stávající cesty s další čtvrtou trasou a zároveň s klidovou zónou s posezením kolem nově navržené kašny.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo jsem zvolil, protože je výborným konstrukčním materiálem pro tento druh konstrukce a protože zároveň typově a barevně výborně zapadá do daného prostředí lesoparku.

Údaje o soutěžícím

Michal Hofrichter

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací