7.

Glamping Louže

Obecné informace o díle

Název díla

Glamping Louže

Popis stavby

Architektonickým cílem bylo vytvořit komunikační linii spojující provozní moduly, situovat vzhled do severského stylu a navrhnout ergonomicky kvalitní provoz. Projekt zkoumá možnost včlenění drobné stavby do okolní přírody. Na terén reaguje odsazením fasády a vytváří skrýš pro TZB. Kombinace solárních panelů a směřování objektu spolupůsobí proti přehřívání. V reakci na náročné podmínky získání bydlení přicházím s konceptem alternativního obydlí s letním užíváním. Hlouběji se dá uvažovat o plnohodnotném bydlení, s nutností doplnit požadovaný izolační materiál vyhovující dlouhodobému užívání.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo je přírodní materiál, proto se bezpochyby do přírodního vzhledu krajiny Dlouhého Újezdu, oplývaného lesy, hodí nejvíce. Současně ale i vytváří elegantní a útulné interiérové prostředí. V neposlední řadě se jedná i o krásně recyklovatelný materiál, což koreluje i s mou myšlenkou možnosti stavbu dle potřeby kdykoli rozmontovat, převést do jiné lokality a opětovně složit zpět. Pomocí sloupového systému ztuženého biodeskami tvoří poměrně jednoduchou stavbu na svépomocnou výstavbu. Dále také nabízí širokou škálu dispozic, které se dají jednoduše kombinovat.

Video

Údaje o soutěžícím

Samuel Čandík

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací