10.

Zoo Brno – Objekt Parohatá

Obecné informace o díle

Název díla

Zoo Brno – Objekt Parohatá

Popis stavby

Zadáním bylo navrhnout nový objekt Parohatá ve středu Zoo Brno, jakožto objekt s provozním zázemím pro 9 zaměstnanců. Stavba je navržená jako přístavba na stávající seník. Hlavním účelem bylo splnění potřeb zaměstnanců, kteří v budově tráví spoustu času, zároveň však zachovat jednoduchou formu. Budova je vyvýšena nad terén do výběhů, díky čemuž mohou být zaměstnanci se zvěří stále v kontaktu. Konstrukční řešení je tvořeno skeletovým dřevěným systémem, který dopomáhá k možné variabilitě. Fasáda je tvořena dřevěným obkladem, aby svým vzhledem zapadala do přirozeného prostředí zvěře.

Proč pracujete se dřevem?

K použití dřeva mě inspirovalo samotné místo stavby a zvěř, která se nachází v okolí. Jedná se o oblast, kterou zoo věnovala vysoké zvěři a kterou obklopují vysoké stromy. Navíc jsem navrhovala budovu, která zčásti slouží k odpočinku zaměstnanců, a vzhledem k pozitivnímu vlivu dřeva na lidskou psychiku se dřevo zdálo jako skvělý materiál, se kterým pracovat.

Údaje o soutěžícím

Veronika Sapoušková

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Stavební fakulta

Studijní obor

Architektura pozemních staveb

Ročník studia

1

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací