9.

Party House – Podlesí

Obecné informace o díle

Název díla

Party House – Podlesí

Popis stavby

Tato dvoupatrová dřevostavba na hranici brdských lesů propojuje přírodu a moderní architekturu.

Otevřený prostor přízemí spojuje obývací pokoj, jídelnu a kuchyň a umožňuje snadný přístup na terasu, kde lze relaxovat a vychutnávat krásu okolní přírody. Na druhém patře se nachází soukromá zóna, tedy ložnice, pokoj a koupelna a i zde je umožněn přístup na terasu.

V celém interiéru se pracuje se dřevem a dřevěnými prvky, což vytváří útulný a příjemný prostor pro odpočinek a regeneraci a také tvoří harmonické spojení s okolní krajinou.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo má přirozenou krásu a teplý vzhled, který mnoho lidí považuje za přitažlivý. Dřevostavby mohou přinést do prostoru pocit přírodního a organického prostředí, proto jsme se v interiéru snažili udržet co nejvíce povrchů ze dřeva.

Dále je objekt situován vedle krásných brdských lesů a tedy nám přišla škoda do takového území zasazovat nějakou „těžkou“ stavbu.

Údaje o soutěžícím

Barbora Soukupová
Matěj Pavlů

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací