15.

Kežmarská chata

Obecné informace o díle

Název díla

Kežmarská chata

Popis stavby

Stavba se nachází ve Vysokých Tatrách na místě shořelé Kežmarské chaty.

Stavba je umístěna ve svahu. Jižně od chaty se nachází Velké Bielé Pleso. Plánovaný objekt není napojen na přípojky technické infrastruktury, kromě přípojky pitné vody z ples nad chatou.

Příjezd k objektu autem není možný. Objekt je orientován jižně, ale je mírně natočen ve směru výhledu na Kežmarský a Lomnický štít.

Přízemí chaty je z železobetonu. Zbytek chaty je z prefabrikované dřevěné konstrukce tvořené CLT panely. Hlavní materiál fasády tvoří falcované plechy, zapuštěné části jsou zvýrazněny dřevěným obkladem.

Proč pracujete se dřevem?

Nízké Tatry se v zimních měsících stávají těžko přístupným místem, v kterém jde občas doslova o život. Chaty a útulny tak plní stejnou funkci, jako oázy v poušti. Dřevěná chata vytváří na místě shořelé Kežmarské chaty útulné místo s výhledem na okolní dominanty. Dřevo tak doslova chrání před okolními bouřkami, s pivem a haluškami na stole poskytuje dokonce i něco víc. 

Údaje o soutěžícím

Filip Hermann

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací