16.

Innocube – inovační centrum

Obecné informace o díle

Název díla

Innocube – inovační centrum

Popis stavby

Innocube neboli inovační centrum je místo, kde se setkávají různé skupiny lidí. Studenti, designéři, freelanceři či podnikatelé na volné noze. Je to kreativní hub určený pro všechny, kteří potřebují místo pro práci ať už individuálně, nebo ve skupinách. Nabízí otevřené společné prostory i soukromé uzavíratelné jednací místnosti. Celý prostor je vizuálně maximálně propojen s okolním parkem a přináší tak přírodu až do interiéru. Zvlněná střecha z ohýbaných lepených nosníků opisuje výrazný tvar okolního terénu. Budova showroomu a restaurace svou funkcí celkově doplňuje skupinu objektů.

Proč pracujete se dřevem?

Jako obnovitelný zdroj materiálu nás dřevo chrání před situací, kdy bude klimatická změna již nevyhnutelná. Nabízí nám alternativu k betonovým a ocelovým konstrukcím, které svou uhlíkovou stopou negativně přispívají k zátěži životního prostředí. Díky obrovskému posunu technologie zpracování dřeva mohu navrhnout dřevěnou konstrukci, která splňuje mé architektonické představy vycházející z tvaru terénu a zároveň svým přírodním vzhledem přispívá k příjemnému vnitřnímu prostředí.

Video

Údaje o soutěžícím

Matouš Cahák

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací