18.

Mateřská škola Hranice

Obecné informace o díle

Název díla

Mateřská škola Hranice

Popis stavby

Mateřská škola je novotvar vycházející z navrženého urbanismu panelového sídliště v Hranicích. Díky sousedícímu parku a protékající říčce je školka v blízkém kontaktu s přírodou. Navazuje na ni dřevěnou fasádou, atypickým tvarem a také specifickým prostředím pro děti (na střeše školky je skleník a mini farma). Pro správný rozvoj dětí nabízí školka velké množství různorodých prostorů a zákoutí, které jsou definovány poskládanými domečky (bábovičkami).  Každá z nich má střešní světlík pro získání co nejvíce přirozeného denního světla. Zelená pochozí střecha maximalizuje hrací prostor.

Proč pracujete se dřevem?

Mateřská škola je součástí restrukturalizace panelového sídliště v Hranicích. Návrh doplňuje hierarchizaci soukromí, definovanou novou urbanistickou strukturou s rozmanitou typologií. Veškeré nové stavby jsou ze dřeva, právě kvůli jeho ekologickým a oproti betonu nenásilným vlastnostem, s možností budoucí snadné recyklace. Dřevo tak místo chrání svojí udržitelností a umožňuje další budoucí rozvoj. Tato nová struktura graduje v originální hmotu školky.

Údaje o soutěžícím

Kateřina Vlková

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací