7.

Iceland Thermal Springs Guest House

Obecné informace o díle

Název díla

Iceland Thermal Springs Guest House

Popis stavby

V ledové krajině sopek severního Islandu stojí nenápadná dřevostavba lázní s ubytováním. Budova leží na místě s převážně horninovým podložím, obklopena zelení. Hmota je rozdělena do čtyř funkčních částí – ubytování, společenské prostory, lázně a zázemí. Všechny tyto prostory propojuje atriový ochoz, který je uzavřený, s výhledem do zahrady. Návštěvník se tak dostává blíže k místní krajině i přesto, že se ukrývá uvnitř před chladným počasím. Vsazený rám do přírody tvoří hranici mezi divokou přírodou a striktně navrženou architekturou.

Proč pracujete se dřevem?

V zemi ledu a ohně je pro člověka nejdůležitějším faktorem ekologie a příroda. Záměrem tak bylo využití dřeva jako přírodního nosného materiálu konstrukce budovy. V chladných dnech stavba schová vytrvalé odvážlivce brodící se sněhem a odmění je v horkých pramenech lázní. Díky takovýmto dřevěným stavbám, které navrhujeme a stavíme, můžeme zajistit budoucí generaci zažívat ty stejné okamžiky jako my.

Údaje o soutěžícím

Ha Vu Thu

Název školy

Technická univerzita v Liberci

Název fakulty

Fakulta umění a architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací