5.

RD Atmosféry

Obecné informace o díle

Název díla

RD Atmosféry

Popis stavby

Stavba nízkoenergetického domu se nachází na parcele v Českém Krumlově. Tvar domu se skládá ze dvou hlavních hmot. Jednoduchý kvádr s obdélníkovou základnou, do kterého se zařezává vyšší kvádr se čtvercovou základnou. Nosná konstrukce je ve spodní stavbě tvořena betonovými tvarovkami. Horní stavba sestává ze stropů z CLT sendvičových panelů, CLT nosných stěn a stěn z nepálených tvarovek, které v jádru fungují jako topný registr. Dům disponuje solárními panely, baterií, systémem na šedou vodu, kotlem na peletky, VZT jednotkou, barely na dešťovku a funkční stínící fasádou.

Proč pracujete se dřevem?

Celá koncepce domu je vymyšlena s ohledem na životní prostředí. Použité materiály jsou převážně přírodní. Velkou část konstrukcí tvoří výrobky ze dřeva v podobě CLT panelů, lepených dřevěných nosníků a dřevěných latí. Projekt je v mnoha ohledech nekonvenční. Jak už z hlediska použitých materiálů, půdorysu, tak hmoty.

Údaje o soutěžícím

Alžběta Bílková

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební ČVUT v Praze

Studijní obor

Ochrana a obnova památek

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací