13.

Vize katedrály Notre-Dame v Paříži

Obecné informace o díle

Název díla

Vize katedrály Notre-Dame v Paříži

Popis stavby

Má práce řeší otázku obnovy střechy katedrály Notre-Dame v Paříži a také to, co by takový návrh mohl přinést katedrále a budoucím generacím. Pro můj návrh bylo esenciální pochopení katedrály a její hlavní náplně. Katedrála totiž je a vždycky byla prostorem pro vzdělávání a vyučování náboženství a pro posílení víry věřících. Když jsem viděl, jak celou katedrálu ovlivňuje masivní turismus, měl jsem hned představu o tom, co by prostor podkroví mohl katedrále a zejména její komunitě přinést. Navrhovaný program přináší komunitě katedrály vlastní konzervativní svět pro cvičení a obohacení ducha.

Proč pracujete se dřevem?

Naše životy, tak jako i životy dřevěných staveb, mohou zasáhnout nečekané a nepříjemné události. Jedna taková událost zasáhla i dřevěný krov katedrály Notre-Dame v Paříži. Požár spálil celý 800 let starý krov. Tak jako v našich životech, tak i v životech těchto významných staveb je ale právě na nás, abychom je znovu vystavěli. Jako hlavní konstrukční i interiérový prvek jsem zvolil dřevo, které se navrátí, aby znovu po generace chránilo katedrálu a stalo se i součástí života generací budoucích.

Údaje o soutěžícím

David Král

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a rozvoj sídel

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací