3.

Waldorfská materská škola „GREMIUM“

Obecné informace o díle

Název díla

Waldorfská materská škola „GREMIUM“

Popis stavby

Celá waldorfská pedagogika je akoby zahalená rúškom tajomstva, mystiky a rozprávok, a to bolo základom pre môj koncept. Garáže v tomto návrhu predstavujú akúsi pomyselnú bariéru, bránu medzi snovým detským svetom a svetom racionálnym, svetom dospelých. Vytvorili mi modul, od ktorého sa odvíjalo samotné umiestnenie stavby, napojenie a veľkosť jednotlivých kubusov. Toto riešenie mi pripomenulo knihu od Jiřího Trnky “ Záhrada” v ktorej 5 zvedavých chlapcov objavuje zanedbanú záhradu do ktorej sa dostanú otvorením starej hrdzavej brány. Pri návrhu som použila prírodné materiály.

 

Proč pracujete se dřevem?

V spojení tohtoročnej témy a konceptu svojej stavby by som rada zacitovala Rudolfa Steinera: “Celý život se podobá rostlině, která neobsahuje pouze to, co se nabízí oku, nýbrž uchovává ve svých skrytých hlubinách i budoucí stav. Kdo má před sebou rostlinu, jež vyvinula teprve listy, ví dobře, že se po nějaké době objeví na listnatém stvolu i květy a plody. A již nyní obsahuje rostlina skryté vlohy k těmto květům a plodům.” /Rudolf Steiner: Výchova dítěte a metodika vyučování/

Údaje o soutěžícím

Martina Kocurišinová

Název školy

Technická Univerzita Košice

Název fakulty

Fakulta umení

Studijní obor

architektúra a urbanizmus

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací